Суд дав матері Онищенка 100 днів для ознайомлення з матеріалами газової справи

Поділитися
Суд дав матері Онищенка 100 днів для ознайомлення з матеріалами газової справи У день надання їй доступу до матеріалів справи Інеса Кадирова лягла в лікарню
У НАБУ заявили, що захист Інеси Кадирової зловживає процесуальними правами і свідомо затягує судовий процес.

Вищий антикорупційний суд обмежив термін ознайомлення Інеси Кадирової, матері ексдепутата-втікача Олександра Онищенка, з матеріалами "газової справи". Згідно з ухвалою суду від 18 жовтня, у підозрюваної та її адвокатів є ще 106 днів для ознайомлення з матеріалами досудового слідства. Цей термін спливає 1 лютого 2020 року, передає "Судовий репортер".

Доступ до 95 томів "газової справи" було надано Кадировій та її адвокатам 30 серпня. Проте підозрювана за цей час жодного разу не була в Національному антикорупційному бюро для ознайомлення з матеріалами. Два її адвоката загалом трчі приїжджали до НАБУ, один із них письмово підтвердив, що прочитав 15 томів. У НАБУ стверджують, що захист Кадирової зловживає процесуальними правами і свідомо затягує судовий процес.

Однак адвокат запевнив суд, що 74-річна підозрювана з 30 серпня перебуває на стаціонарному лікуванні лікарні, і надав відповідні довідки.

Із встановленим судом терміном ознайомлення підозрюваної з матеріалами справи погодилися обидві сторони процесу.

Їй інкримінують ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

З серпня 2016 року Інеса Кадирова перебувала в розшуку. 25 липня її затримали в аеропорту "Бориспіль" після прильоту з Іспанії, а 1 серпня суд обрав їй запобіжний захід.

Як повідомлялося, 27 липня минулого року в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко. Він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акта, і суд дозволив заочне провадження у "газовій справі".

За даними слідства, Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") було нанесено збитки на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

Вобмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них скеровані до суду. Семеро підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Наразі депутат перебуває в національному розшуку. Інтерпол не став оголошувати в розшук втікача.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі