Суд відмовляє в позбавленні батьківських прав, більш ніж у третині випадків – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Суд відмовляє в позбавленні батьківських прав, більш ніж у третині випадків – експерт
Судді все менше піклуються про те, що буде з дитиною завтра і наскільки безпечні умови, в які його повертають.

Карантин, введений через пандемію коронавірусу, загострив увагу на якості судових рішень, прийнятих по дітям, і показав, наскільки воно низьке. За рідкісним винятком вся судова система стала на захист батьків, які становлять небезпеку для дітей: більш ніж у третині випадків суд на позбавлення батьківських прав відмовляє, стверджує експертка із захисту прав дитини Людмила Волинець.

"Судді все менше піклуються про те, що буде з дитиною завтра, наскільки безпечні умови, в які її повертають. Вони вважають, що органи влади просто чіпляються до батьків, і не всю допомогу надали їм для того, щоб вони виконували батьківські обов'язки", - цитує експертку оглядачка відділу соціум на ZN.UA Алла Котляр.

Наголошується, що в кінцевому підсумку після таких рішень судів багато дітей потрапляють або в ситуацію прихованого сирітства, тому що повернути їх додому не можна, там небезпечно. Або в ситуацію повернення до неблагополучних батькам.

"Поширені ситуації, коли чиновники, розуміючи це, не виконують рішення суду. Недавня історія – рівно через тиждень після такого не позбавлення батьківських прав, сім'я, зловживає алкоголем, згоріла в своєму будинку. Слава богу, чиновники рішенням суду не підкорилися, і 11-річна дівчинка в цей час була у притулку, що і врятувало її", - йдеться в матеріалі.

При цьому, з одного боку, Мінсоц ініціює нові постанови Кабміну про те, як вилучати дітей у разі небезпеки для їх життя і здоров'я. З іншого – судова гілка влади цієї проблеми не бачить і в багатьох ситуаціях, вкрай небезпечних для дитини, взагалі не враховує його інтереси.

"На жаль, за 2,5 місяці карантину дітям не був прийнятий жоден нормативний акт. Всі центральні органи обійшлися відправкою на місця рекомендаційних листів, які закінчувалися фразою: "Нагадуємо вам, що рекомендаційний лист не є частиною нормативної бази і не обов'язково до виконання", - стверджує Волинець, акцентуючи увагу на тому, що після рішення суду дітей повернули в небезпечні для них родини.

Читайте також: ПРООН: Є ризик втрати цілого покоління через COVID-19

Детальніше про те, як живуть діти в умовах карантинної кризи, і що держава зробила для їх захисту - у статті Алли Котляр "Соціальний коронавірус. Діти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі