Суд відправив під арешт російський танкер NEYMA

Поділитися
Суд відправив під арешт російський танкер NEYMA Обшуки на російському танкері були законними - це визнав суд © 24tv.ua
У 2018-му танкер блокував українські катери і буксир у Керченській протоці.

Суд заарештував російський танкер NEYMA, який блокував корабельну группу ВМС України у Керченській протоці восени 2018 року, повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Українським судом перевірено правомірність дій військових прокурорів та слідчих СБУ, а також дотримання ними вимог закону під час проведення 25.07.2019 обшуку вже всім відомого російського танкеру "NEYMA", який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. За результатами розгляду відповідного клопотання судом накладено арешт на вказане судно", - пише він у своєму Facebook.

Крім цього, суд також наклав арешт на усі документи, вилучені на танкері під час обшуку.

Анатолій Матіос/Facebook

Анатолій Матіос/Facebook

Матіос також наголосив на тому, що згідно з нормами міжнародних договорів, українські правоохоронці мали усі підстави обшукувати судно без дозволу російського консульства. Тож усі обвинувачення з боку РФ та поширювана у росЗМІ інформація щодо нібито незаконності обшуку є звичайною демагогією.

"Пояснюю – судно, після проходження ним прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон.
Відповідно до норм діючих міжнародних договорів, ратифікованих як Росією, так і Україною, необхідності отримання згоди або дозволу представника дипломатичного представництва або консульської установи іноземної держави для проведення на території України слідчих дій на морському або річковому транспорті не передбачено", - резюмує прокурор.

Нагадаємо, 25 липня СБУ разом із військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA. 24 липня до порту Ізмаїл на Одещині під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT. За даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS він був ідентифікований як уже відомий танкер NEYMA, який російські окупанти використаний для перекриття Керченської протоки і блокування проходу український корабельної групи через нього в листопаді 2018 року.

Екіпаж судна звільнили у день затримання, і він зміг повернутися в Росію. У СБУ пояснили, що ці моряки не причетні до акту агресії проти України.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі