У Раді не бачать небезпеки в розведенні сил біля Золотого і Петровського

Поділитися
У Раді не бачать небезпеки в розведенні сил біля Золотого і Петровського © Дарка Олифер / Facebook
Парламентський комітет з нацбезпеки вважає, що розведення сил не несе ніяких ризиків для життя місцевих жителів.

Голова комітету Верховної Ради з національної безпеки і оборони Олександр Завітневич заявив про те, що розведення сил в Золотому і Петровському Луганської області не несе загрози безпеці місцевого населення. Під час брифінгу він додав, що представники парламентського комітету поспілкувалися з місцевими жителями зазначених населених пунктів, військовими та волонтерами.

"Місцеве населення підтримує розведення військ. Всі хочуть миру, хочуть повернутися до нормального життя. Ніяких ризиків для життя мешканців розведення не несе", - заявив Завітневич.

У свою чергу секретар комітету Роман Костенко додав, що ділянка розведення біля Петровського знаходиться на відкритій місцевості, а не в самому населеному пункті. За його словами, нові позиції для військових там готові "на 98%".

При цьому нові позиції українських військових біля Золотого готові не повністю, однак, за словами Костенка, "інженерні роботи ведуться швидко".

"Командувач нас запевнив, а ми проконтролюємо, що на момент розведення війська вийдуть на готові позиції", - додав депутат.

За словами Костенка, в Генштабі ЗСУ запевняють в тому, що в тактичному плані кілометровий відхід українських військових на нові позиції ніяких тактичних втрат для підрозділів не принесе.

"Якщо противник, і ми виведемо війська на 1 кілометр, то люди перестануть бути в зону перехресного вогню", - підсумував Костенко.

Як повідомлялося, при розведенні сил в Донбасі в "сірій зоні" можуть виявитися як тимчасово окуповані бойовиками, так і підконтрольні Україні населені пункти. Згідно з одним із планів розведення, у "сірій зоні" можуть опинитися Широкіне, Піски, Гранітне, Опитне, Світлодарськ, Кримське, Павлопіль, Катеринівка та Луганське, а також частково Талаківка та Бердянське.

Раніше голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що погоджене 1 жовтня у Мінську розведення сил у Донбасі не почнеться без додержання режиму "тиші". Щоб процес розпочався, необхідно, аби режим припинення вогню зберігався упродовж семи днів, однак бойовики щоденно обстрілюють ділянки розведення у районі Петрівського та Золотого.

У Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ від лінії розмежування в Донбасі.

Жителям "сірої зони"президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку після відведення українських військових на позиції 2016 року. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за безпеку мирних мешканців населених пунктів, що залишаться у "сірій зоні", на поліцію і Національну гвардію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі