У РНБО знали причину падіння українського "Боїнга" в Ірані вже в день катастрофи – Данілов

Поділитися
У РНБО знали причину падіння українського "Боїнга" в Ірані вже в день катастрофи – Данілов Тональність заяви про причини авіакатастрофи задав Зеленський, який ще до заяв Трампа і Трюдо знав, що літак був атакований ППО Ірану © ISNA
Данілов стверджує, що заява українського посольства в Тегерані про те, що "версія теракту виключається", була узгоджена з Києвом.

У Раді національної безпеки і оборони вже в день падіння Боїнга "МАУ" поблизу Тегерана з високою часткою ймовірності знали що авіалайнер був атакований ППО Ірану. докази цієї версії були отримані українською стороною 9 січня, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"З жовтня при апараті РНБО ми впровадили комплекс, який дозволяє збирати і аналізувати великі обсяги даних і будувати прогнози... Варіант, що літак був уражений ракетою, у першу добу, ще до заяв керівників країн НАТО, набрав 74% ймовірності", - розповів Данілов в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", опублікованому 13 січня.

Секретар РНБО зазначив, що інформація про стан двигунів, отримана наступного дня, підтвердила цю версію. І вже ввечері 9 січня лідери США, Канади та Британії заявили, що літак збили.

Тим не менш, посольство України в Тегерані 8 січня поспішило заявити, що "версія теракту виключається". А президент Володимир Зеленський дуже обережно коментували ймовірні причини авіакатастрофи.

За словами Данвлова, заява дипломатів було угоджена з офіційним Києвом і вона була необхідно для "налагодження контактів з владою Ірану".

"Заяву посольства було санкціоновано нами. Це було необхідно рішення... Усі працювали як єдина команда, але в деяких ситуаціях хтось має брати на себе репутаційні ризики", - пояснив секретар РНБО.

"Ми повинні були розглядати варіант, що залишимося з проблемою сам на сам. І нам потрібні були не різкі заяви, а можливість нашій слідчій групі збирати докази... Іран спочатку заявив про технічні проблеми на борту, і нам потрібно було знайти докази нашої версії, а потім використовувати їх для заяв. Ця лінія дій була визначена президентом Володимиром Зеленським, і всі наші дії і кроки цій лінії відповідали", - додав Данілов.

За його словами, Служба зовнішньої розвідки оперативно доповіла РНБО про катастрофу українського літака в Ірані.

"Ночі 8 січня була дуже складною... О 4:44 за київським часом диспетчер аеропорту Тегерана визначив, що літак зник з радарів. О 5:15 голова СЗР доповів, що в Тегерані розбився літак, але ще невідомо, кому він належить. О 5:41 зателефонував голова СЗР, повідомив, що український літак, авіакомпанії "МАУ", на борту близько 180 осіб, інформація перевірена і підтверджена. О 5:47 я поінформував президента України, потім голову Верховної Ради і прем'єр-міністра. За дорученням президента о 6:10 уже працював оперативний штаб із залученням представників всіх необхідних державних органів", - розповів секретар РНБО.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагували стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утриматися від спекуляцій. Але після зізнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще до цих заяв. Тим не менш, у РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі