У Росії спростували наявність домовленостей про звільнення полонених моряків

Поділитися
У Росії спростували наявність домовленостей про звільнення полонених моряків Україна наполягає на виконанні Росією припису Міжнародного трибуналу ООН з морського права
Денісова уточнила озвучену раніше інформацію.

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова спростувала інформацію про досягнення домовленостей з українською стороною про звільнення військовополонених моряків, передає "РИА Новости".

За словами Москалькової, слідчі ФСБ ще не приймали жодних рішень щодо можливості пом'якшення запобіжного заходу українським військовослужбовцям, яких уже більше півроку незаконно тримають у московському СІЗО.

"З нашого боку, наскільки мені відомо, слідчі органи ніяких рішень не приймали. Поки, принаймні", - заявила вона.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в середу, 24 липня, повідомила Москальковій, що звернулася до ФСБ з проханням замінити морякам арешт на особисте зобов'язання, уточнила російський омбудсмен.

У свою чергу, Денисова цю інформацію підтвердила: клопотання на ім'я голови Слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишов було підписано їй ще 18 липня. За її інформацією, документи все ще знаходяться на розгляді. Уповноважена Верховної Ради з прав людини просить звільнити українських військовослужбовців під її особисте поручительство.

Незважаючи на те, що Денвсова вже повідомляла про досягнення домовленості про звільнення моряків, пізніше вона уточнила, що йдеться лише про переговори з цього питання.

"Мені відомо, що ведуться переговори про повернення моряків у рамках виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Сподіваюся на те, що всі необхідні документи будуть направлені і враховані", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Перед цим вона заявила в коментарі ЗМІ наступне: "Вже досягнуті домовленості, щоб повернути моряків. Є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зараз оформляються останні документи, думаю, що скоро будемо зустрічати моряків на батьківщині".

Нагадаємо, 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі