У Росії є півтора місяці, щоб виконати рішення про передачу моряків Україні – Полозов

Поділитися
У Росії є півтора місяці, щоб виконати рішення про передачу моряків Україні – Полозов Полозов впевнений, що Путіну дали "час на подумати" © Николай Полозов/Twitter
Після цього терміну може бути задіяна "важка артилерія" дипломатії – резолюція Генеральної Асамблеї ООН і, як наслідок, нові санкції проти Росії.

У президента Росії Володимира Путіна є не більше півтора місяців на те, щоб повернути Україні захоплених українських військових моряків і кораблі, інакше Росію чекає серйозне посилення міжнародного тиску, заявив адвокат українських моряків-військовополонених Микола Полозов, повідомляє "Обозреватель".

Полозов припустив, що після двох резолюцій ПАРЄ, рішення Міжнародного трибуналу ООН та визнання моряків військовополоненими з боку Парламентської Асамблеї ОБСЄ може бути задіяна "важка артилерія" дипломатії – резолюція Генеральної Асамблеї ООН і, як наслідок, нові санкції проти Росії.

"Якщо Росія не буде виконувати рішення трибуналу ще якийсь час, то я не виключаю того, що питання може бути винесено на розгляд Генеральної асамблеї ООН... Сподіваюся, що до цього не дійде. І питання звільнення моряків буде вирішено швидше. Якщо протягом найближчих місяця-півтора, до кінця відпусток, питання не вирішиться, то з новим циклом політичної роботи, з осені, ці рішення і будуть прийматися... Далі вже рішення суверенних держав – США, Євросоюзу, Канади – з приводу запровадження санкцій. Нагадаю, перший пакет санкцій у зв'язку з Керченським інцидентом був запроваджений у березні – ще до того, як Міжнародний трибунал ухвалив своє рішення. Ніщо не заважає запровадити другий пакет, набагато більш серйозний і більш жорсткий", – підкреслив Полозов.

Адвокат припустив, що західні лідери дозволили Путіну взяти "час на роздуми", щоб обміркувати ситуацію.

"Думаю, ця пауза, зумовлена тим, що після переговорів Путіна з Трампом та іншими лідерами в Осаці йому дали невеликий "відрізок часу", щоб виправити цю ситуацію. Якщо вони не побачать змін, то, очевидно, варто очікувати посилення тиску", – припустив він.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення. Більше того, станом на 9 липня Слідче управління ФСБ Росії висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі