В САП заявили, що відмова в екстрадиції Онищенка "не вплине на розгляд справи"

Поділитися
В САП заявили, що відмова в екстрадиції Онищенка "не вплине на розгляд справи" Онищенко є головним підозрюваним у "газовій справі" © Олександр Онищенко / Facebook
Зараз фахівці вивчають документи.

Те, що уряд Німеччини відмовився екстрадувати Олександра Онищенка в Україну, ніяк не вплине на розгляд кримінальної справи. Про це повідомила пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури, додаючи, що оскарження рішення передбачено.

"Наголошуємо, що це рішення суду м.Ольденбурга не впливає на розгляд кримінального провадження за обвинуваченням колишнього нардепа, яке слухається Вищим антикорупційним судом, оскільки ще 21 січня 2020 року судом у порядку ч.3 ст.323 Кримінального процесуального кодексу України надано дозвіл на спеціальний судовий розгляд, тобто за відсутності обвинуваченого (in absentia)", - йдеться в повідомленні.

У пресслужбі також розповіли, що зараз експерти досліджують письмові докази сторони обвинувачення. На сьогодні вже вивчено 25 томів матеріалів.

Читайте також: Затриманого у Німеччині Онищенка судитимуть заочно

Нагадаємо, у липні 2018 року в Національному антикорупційному бюро відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко. Тоді він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акта, і суд дозволив заочне провадження у "газовій справі".

У листопаді минулого року директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що Онищенка мають повернути до України з Іспанії, де він програв усі суди щодо оскарження екстрадиції.

Однак, у грудні підозрюваного затримали у німецькому місті Аахен.

За даними слідства, Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") завдано збитків на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них – двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта – працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Нині він перебуває в національному розшуку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі