В Україні майже 50% респондентів не готові брати участь у протестах

Поділитися
В Україні майже 50% респондентів не готові брати участь у протестах
Найнижчий рівень готовності до участі в акціях протесту на Заході.

В Україні за останній рік готовність до протестів не змінилася. Частка тих, хто стверджує, що не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту протягом 2018-2019 років не змінилась і складає 49%. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

Вказується, що у грудні 2019 року в акціях протесту готові були брати участь 48% дорослих українців. Рівень зріс порівняно з 2018 роком (44%). Порівняно із попередніми роками рівень готовності до участі в акціях соціального протесту спочатку зріс із 43% у грудні 2014 року до 49% у грудні 2016 року, а потім знизився до 40% у грудні 2017 року, і в останні два роки зростає (44% у 2018 та 48% у 2019 р.). Але це зростання пов'язано переважно зі зростанням готовності прийняти участь у виборах.

Готовність взяти участь у санкціонованих мітингах і демонстраціях практично не змінилася і складає 11%, а у несанкціонованих мітингах і демонстраціях навіть дещо зменшилася (з 4% до 2%).

Найбільша кількість людей, як і раніше, готові вдатися до таких форм соціального протесту як участь у виборчій компанії (34%), збір підписів під колективними відозвами (16%), санкціоновані мітинги та демонстрації (11%).

Найнижчий рівень готовності до участі в акціях протесту спостерігається у Західному регіоні (61% не готові до протестів), найвищий – у Східному (39% не готові до протестів). У Центральному та Південному регіонах ситуація практично не відрізняється (не готові до протестів 46% та 45% відповідно)

Більше половини опитаних жінок не готові брати участь у протестах (52%), серед чоловіків таких на 6 процентних пунктів менше (46%).

Чим вище рівень освіти, тим більша готовність до участі у протестах (34% однаково серед людей з початковою та неповною середньою освітою, 46% - серед людей в повною середньою освітою та 52% - з вищою)

Рівень готовності до протестів у міського населення вищий ніж у сільського (50% проти 43%).

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 1 по 12 грудня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей (окрім АР Крим). У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників, близьких до 50%, 2.8% для показників, близьких до 25%, 2.0% - для показників, близьких до 10%, 1.4% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі