В Україні планують змінити правила навчання для медиків-інтернів

Поділитися
В Україні планують змінити правила навчання для медиків-інтернів © pixabay.com
Зокрема право на інтернатуру отримають усі допущені випускники, а не лише бюджетними.

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало для громадського обговорення проект змін до навчання в інтернатурі для студентів медиків, які планують почати реалізовувати уже наступного року. В міністерстві планують наблизити систему підготовки лікарів до європейських стандартів, що дозволить українським лікарям бути конкурентними на світовому рівні.

Власне інтернатурою називають практичну підготовку у закладі охорони здоров'я студентів, які закінчили медуніверситет протягом кількох років. Зараз студенти різних спеціальностей проходять інтернатуру від одного до трьох років. Проект наказу пропонує збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології. Стоматологи проходитимуть інтернатуру один рік. Крім того, після інтернатури планується, що лікарі будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації. У майбутньому український студент-медик матиме стільки ж років підготовки, як і його колеги за кордоном.

"Наразі існує суттєва різниця між кількістю років підготовки лікарів в Україні та у світі. Наприклад, в США підготовка лікаря акушера-гінеколога триває 12 років, в той час як в Україні - 9. Це є нерелевантним досвідом і унеможливлює конкуренцію українських спеціалістів на світовому рівні", - зазначили в МОЗ.

Також буде зменшено кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури, з 34 до 13. До них ввійдуть: акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби,загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія та ядерна медицина, радіологія, хірургія.

Ці спеціальності стануть підготовчим етапом для подальшої вужчої спеціалізації. Наприклад, щоб стати нейрохірургом, студент повинен пройти інтернатуру за спеціальністю хірургія, а згодом резидентуру за спеціальністю нейрохірургія.

Також щоб унеможливити корупцію та дати рівні права всім студентам, як бюджетникам, так і контрактникам, пропонується запровадити розподіл за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які здають тільки ліцензійний іспит "КРОК 2", рейтинговим показником буде результат складання цього іспиту. Таким чином на розподіл не впливатиме форма навчання студентів: однакові шанси матимуть як студенти-бюджетники, так і ті, які навчались за контрактом, а визначальними стають реальні знання, підтвердженні на комплектному іспиті.

Проходити інтернатуру випускник зможе лише в тих закладах охорони здоров'я, які відповідатимуть вимогам до баз стажування (потужна матеріально-технічна база та достатній пацієнтопотік), затвердженим МОЗ України.

Після проходження інтернатури студенти проходять обов'язкову атестацію на присвоєння звання лікаря-спеціаліста. Зараз це - іспити та співбесіди в університетах. За новим наказом для того, щоб успішно завершити інтернатуру, необхідно буде пройти тестування у формі ліцензійного інтегрованого іспиту Крок 3 за відповідною спеціальністю, допуском до якого буде об'єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ).

Чим відрізняється нова модель інтернатури від нинішньої

Обговорення наказу триватиме до 14 вересня.

Нагадаємо, що з 2019 року Міністерство охорони здоров'я запровадило єдиний державний кваліфікаційний екзамен (ЄДКІ), що містить чотири компоненти: КРОК (який студенти здавали і досі), тест з англійської мови професійного спрямування, міжнародний іспит з основ медицини IFOM і практичний іспит OSCE.

Докладніше про проблеми з IFOM читайте в статті Оксани Онищенко "Не забирайте у нас життя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі