Вирок Марківу завдає шкоди суверенним правам України — заява Ради

Поділитися
Вирок Марківу завдає шкоди суверенним правам України — заява Ради © radiosvoboda.org
Депутати проголосували за постанову щодо кримінального переслідування в Італії Віталія Марківа.

Верховна Рада України прийняла постанову №2717 "Про Заяву Верховної ради України у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці". За документ проголосували 323 парламентаря.

У заяві неодноразово вказується, що протягом усього судового процесу над Віталієм Марківим як докази використовували чутки та неперевірену інформацію. Крім того, в документі зазначено, що у деяких тез рішення суду був яскраво виражений антиукраїнський характер.

"Поважаючи незалежність і авторитет судової гілки влади Італійської Республіки, помічаючи, що рішення суду порушує права військовослужбовця України та завдає шкоди іміджу нашої держави, дати наступну політичну оцінку такому рішенню: "Верховна Рада України вважає рішення суду міста Павія (регіон Ломбардія, Італійська Республіка) від 12.07.2019 року стосовно громадянина України Віталія Марківа таким, що завдає шкоди суверенних прав держави Україна", - йдеться в тексті постанови.

12 липня суд Павії визнав Віталія Марківа, громадянина України та Італії, винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі і засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок, Апеляційний суд округу Ломбардія має розглянути скаргу навесні 2020 року.

Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року, звинувативши його в убивстві Роккеллі.

Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі та перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янському. Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі