Виставка графіки видатного українського художника - Україна - dt.ua

Виставка надзвичайно цінної колекції графіки видатного українського художника

3 лютого, 14:23 Роздрукувати

Спільнота Alumni kmbs  (групи РМВА-14, ЕМВА-27) та друзі подарували колекцію графіки художника Федора Кричевського.

1 лютого, у Національному художньому музеї України спільнота Alumni kmbs  (групи РМВА-14, ЕМВА-27) та друзі подарували надзвичайно цінну колекцію графіки видатного українського художника Федора Кричевського і оголосили відкритий конкурс на дослідження колекції. 

Федір Кричевський (1879-1947) - перший ректор Української академії мистецтв, один із найважливіших українських художників ХХ століття. У фондах  NAMU вже є 35 одиниць графіки, 55 живописних робіт, архів художника і навіть мольберт Кричевського. Адже кожен амбітний музей прагне зібрати якнайповніший корпус творів і документів своїх видатних митців.

Талант Федора Кричевського був унікальним - здібності маляра-колориста він поєднував з рідкісним даром рисувальника. За образною виразністю та технічною віртуозністю це справжні шедеври української  графіки. 2017 року в NAMU відбулася виставка "Федір Кричевський. Майстер і час".

Одним із головних акцентів виставки були графічні роботи майстра з приватної збірки Ольги Гершуні. які дозволяють побачити процес творчого пошуку, еволюції образних рішень художника.  Готуючи виставку у 2016-2017 рр., музей почав перемовини щодо можливості передачі цього унікального архіву до збірки музею. Документальну частину, пов'язану з життям Федора Кричевського та його родини, пані Ольга Гершуні подарувала музеєві у 2018 році. 

 

Дивіться також фото: Франківці відзначив 100-річний ювілей театру великим капусником: фоторепортаж

Дирекція музею повсякчас шукала можливість викупити роботи з колекції, аж поки Людмила Зубко, учасниця програми Леви музею, не посіяла цю ідею серед своїх друзів із kmbs alumni.  Ідея проросла, 30 людей зголосилися вкласти гроші у викуп колекції з метою передачі її музею.

Вперше в українській практиці меценати не просто передають музею один, кілька чи кільканадцять творів, а й дбають про подальше життя колекції, її дослідження, видання монографії за результатами дослідження.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >