ВООЗ і Світовий банк вважають, що українська медреформа відповідає провідним міжнародним практикам поліпшення медпослуг - Україна - dt.ua

ВООЗ і Світовий банк позитивно оцінили медреформу в Україні

24 січня, 19:38 Роздрукувати

В організації зазначили, що структура медреформи відповідає провідним міжнародним практикам покращення медичних послуг.

© pixabay.com

Всесвітня організація охорони здоров'я і Світовий банк відзначили, що структура реформи української системи охорони здоров'я відповідає провідним міжнародним практикам поліпшення доступності, якості та ефективності медичних послуг. Про це йдеться у звіті організацій щодо процесів трансформації фінансування системи охорони здоров'я України за 2016-2019 роки.

У звіті йдеться про те, що створення Нацслужбы здоров'я України як єдиного закупника, а також визначення пріоритетних пакетів медичних послуг, дозволить максимально ефективно використовувати державні кошти. Також позитивним фактором ВООЗ і Світовий банк відзначили те, що медреформа передбачає залучення приватного сектора.

Всесвітня організація охорони здоров'я порекомендувала і надалі використовувати чинну модель фінансування, оскільки вона в найближчі роки даватиме відчутні переваги для українців.

Міжнародні експерти відзначили, що ключовою причиною успішного впровадження медреформи є стійкі політичні зобов'язання і якісні міжвідомчі відносини між Кабміном, Міністерством охорони здоров'я, НСЗУ і Мінфіном. У звіті зазначено, що для досягнення стійкості реформи важливо забезпечити розподіл відповідальності за її проведення між основними зацікавленими сторонами: місцевою владою, постачальниками медичних послуг населенням.

Читайте також: Велика Британія дасть 4,6 млн євро на медреформу в Україні

У квітні 2018 року в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної родини", яка стала першим етапом медичної реформи. В рамках кампанії українці підписали декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнта закріпили за конкретним лікарем, а лікарі тепер отримують оплату в залежності від кількості пацієнтів, що підписали з ним декларацію. Нарахування оплати за новими принципами почалося з 1 липня.

Другий етап реформи, а саме вторинної та лікарняної медичної допомоги, мав початися з 1 січня 2020 року. Однак Зоряна Скалецька, після того як стала головю МОЗ, заявила, що другий етап стартує орієнтовно з 1 квітня 2020 року. Водночас вона пообіцяла, що реформа медицини продовжуватиметься в тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін.

Зазначимо, що згідно з законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, з 1 січня 2020 року всі види медичних послуг повинна оплачувати Національна служба здоров'я України. Пацієнт зможе вільно обирати лікаря та заклад, отримувати послугу, за яку платитиме Нацслужба здоров'я. Для цього до кінця 2019 року всі установи мали підписати договори зі службою, але підписання почнеться тільки після того, як буде затверджено державний бюджет і разом з ним додаток, що описує програму медичних гарантій, за якою здійснюватимуться виплати.

Детальніше про системи охорони здоров'я у світі читайте в статті Бориса Барабаша "Скільки коштує здоров'я, або Як працюють системи медичного обслуговування у світі" для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >