Зеленський обговорив з головою ОБСЄ розширення мандата моніторингової місії в Донбасі

Поділитися
Зеленський обговорив з головою ОБСЄ розширення мандата моніторингової місії в Донбасі © Офіс президента
Еді Рама зазначив, що СММ ОБСЄ в Донбасі варто посилити.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з головою ОБСЄ, прем'єр-міністром та міністром європейських і закордонних справ Албанії Еді Рамою, повідомили в Офісі голови держави. Зокрема, сторони обговорили розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донбасі.

"Для нас дуже важливо, що Албанія завжди підтримувала суверенітет і територіальну цілісність України. Дякуємо вам за це", – зазначив Зеленський під час зустрічі.

За словами президента, важливим фактором для України є питання відносин з ОБСЄ у контексті головування Албанії в цій організації. Сторони обговорили питання цілодобової роботи СММ ОБСЄ в Донбасі, дзеркальне збільшення спостерігачів по обидві сторони лінії розмежування, а також про доступ ОБСЄ на ділянки, де відбулося розведення сил і засобів.

"Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія", – заявив Зеленський.

У свою чергу Еді Рама погодився з тим, що відповідний формат допоможе отримувати більш вірогідну інформацію в рамках спостереження. Він також наголосив на необхідності посилення СММ ОБСЄ.

Також під час зустрічі Зеленський та Рама обговорили питання розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Сторони підняли питання про економічні відносини між Україною та Албанією. Зокрема, співрозмовники закцентували увагу на розвитку туристичної галузі та потенціалу товарообігу.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

За словами міністра оборони Андрія Загороднюка, повне перемир'я планували почати з 1 січня. Однак бойовики продовжують обстрілювати українські позиції.

Тристоронній контактній групі в Мінську вдалося узгодити тільки одну з дев'яти, визначених Україною, можливих нових ділянок розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі.

26 червня 2019 року, ще до узгодження чергового "перемир'я", українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки й Петрівського на Донеччині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі