Аеропорт Гонконгу відновив роботу після нічних сутичок

Поділитися
Аеропорт Гонконгу відновив роботу після нічних сутичок
У той же час, близько 30 учасників протестів продовжують перебувати в терміналі.

Міжнародний аеропорт Гонконгу відновив відправку рейсів після того, як понад 300 з них були скасовані через зіткнення вночі, повідомляють ЗМІ з місця подій.

На стійках реєстрації пасажирів йде нормальна робота. Прибиральники наводять лад у терміналі вильоту, усуваючи наслідки нічних зіткнень протестувальників з поліцією.

У той же час, близько 30 учасників протестів продовжують перебувати в терміналі.

Суд Гонконгу видав владі аеропорту ордер, який дає їм право на видворення з терміналів учасників протестів.

Аеропорт Гонконгу - найбільший міжнародний транзитний вузол. У 2018 році там побували близько 75 мільйонів пасажирів.

Протести тривали напередодні і в інших частинах міста. Зокрема, поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі в метро, переслідуючи демонстрантів у ході сутичок, що почалися після мирного і санкціонованого владою мітингу за демократію і політичну автономію міста, зазначає BBC.

На одному з відео видно, що на станції "Тай Ку" синьої гілки гонконского метро екіпірований спецназ стріляє у протестуючих гумовими кулями з близької відстані. Є свідчення того, що як мінімум одна жінка отримала серйозне поранення в обличчя, і лікарі побоюються, що вона втратить очей.

Президент США Дональд Трамп вночі повідомив, що американська розвідка засікла перекидання низки підрозділів китайських збройних сил до охопленої цивільними протестами Гонконгу. Втім, насправді американський президент не відкрив для світової громадськості нічого нового – близько тижня ряд Telegram-каналів публікує відео проходу військової колони до Гонконгу за однією з довколишніх шосейних доріг, а у сутички поліції і протестувальників в аеропорту міста 13 серпня проти останніх пригрозили застосувати армійський спецназ, якщо не будуть відпущені взяті в заручники співробітник поліції і журналіст. Однак це підтвердження інформації на високому рівні.

Вуличні демонстрації і протести почалися в Гонконзі після внесення закону про спрощену процедуру екстрадиції підозрюваних в інші країни, включаючи в материковий Китай. У 1997 році колишній британської колонії Гонконг був переданий під управління Пекіна за договором, згідно з яким комуністичний уряд КНР обіцяв не міняти політичний та економічний устрій на острові і підтримувати принцип "одна країна - дві системи". Спрощена процедура висилки підозрюваних в Китай загрожує переслідуванням інакодумців в Гонконзі, вважають противники закону.

Під тиском протестувальників гонконгська адміністрація на невизначений час зняла законопроект з розгляду, але опозиція вважає, що цього недостатньо і вимагає відкликати його остаточно.

У цьому році протести, що почалися як мирна громадянський рух, зібрали на вулицях до мільйона осіб. Після зіткнень з поліцією і штурму законодавчих зборів протестувальниками протистояння набуло запеклий характер. Поліція регулярно застосовує при розгоні не тільки палиці, але і так звану "нелетальну зброю".

Читайте також: Протести в Гонконзі: поліція застосувала сльозогінний газ в метро, в аеропорту поновилася акція

Видання The Economist вважає, що уряд Китаю може піти шляхом силової зачистки протестів і повторити трагічні події на площі Тяньаньмень в Пекіні 1989 року. Аналітики підкреслили, що такий сценарій не вигідний насамперед для КНР Детальніше читайте в матеріалі "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі