Amazon може оскаржити контракт Пентагону з Microsoft на 10 млрд доларів

Поділитися
Amazon може оскаржити контракт Пентагону з Microsoft на 10 млрд доларів © topics.nytimes.com
Експерти ринку вважають такий крок цілком реальними, особливо після того, як Трамп публічно висміяв заявку Amazon на контракт.

На наступному тижні компанія Amazon готується оскаржити рішення Міністерства оборони США про надання Microsoft контракту на розробку хмарних технологій зберігання даних. При цьому, у компанії вже є контракт на 600 мільйонів доларів з ЦРУ, повідомляє Reuters.

На даний момент є два можливих варіанти розвитку подій.

По-перше, Amazon може оскаржити це рішення у Рахунковій палаті США, яка виконує функції аудиту та має повноваження припинити реалізацію угоди.

По-друге, Amazon може звернутися в Федеральний претензійний суд США.

Для того щоб вирішити це питання у Amazon є три календарних дні.

"У цьому випадку відомство має пояснити, на яких підставах контракт був наданий Microsoft. Після цього у компанії є ще п'ять днів, щоб звернутися до Рахункової палати", – зазначили у виданні.

При цьому, юридичні експерти, аналітики та консультанти вважають оскарження цілком імовірним, особливо після того, як президент США Дональд Трамп публічно висміював заявку Amazon на контракт.

протягом року Amazon була лідером серед інших компаній на отримання контракту, але після критики з боку президента – втратила лідерські позиції.

За багатомільярдний контракт з Пентагоном конкурували п'ять американських компаній – Amazon, Microsoft Corp, Oracle Corp і IBM Corp.

В Amazon Web Services заявили, що "здивовані таким висновком".

28 жовтня, Міністерство оборони США підписало з американським техногигантом Microsoft контракт на суму 10 млрд доларів для створення хмарної інфраструктури зберігання даних.

Согласно контракту, Microsoft будет предоставлять анализ на основе искусственного интеллекта и размещать секретные военные данные в облачных сервисах. Договор заключено на 10 лет, в течение которых Microsoft должна сделать министерство более технологичным. Контракт предполагает создание Объединенной оборонной инфраструктуры.

В минулому році, компанія Google відмовилася брати участь у конкурсі Пентагону. У компанії заявили, що відмовилися від участі, оскільки не можуть гарантувати, що проект буде відповідати її принципам з етичного використання своїх технологій.

Принципи компанії, зокрема, забороняють їй використовувати технології в озброєннях і проектах, що порушують права людини. Крім того, в Google стверджують, що у них немає необхідних сертифікатів для того, щоб виконати всю роботу для Пентагону. Разом з тим, в компанії заявили про те, що згодні виконати частина роботи, якщо міністерство оборони США допустить до проекту декілька компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі