Азербайджан анулював 10 договорів про купівлю Boeing 737 MAX-8

Поділитися
Азербайджан анулював 10 договорів про купівлю Boeing 737 MAX-8 Boeing перестав бути найпопулярнішим літаком у світі © wikipedia.org
В Азербайджані вирішили, що не варто ризикувати.

Трагедія, що сталася з літаком Boeing 737 MAX-8 в Ефіопії, і ряд наступних дрібних, але помітних поломок призвели до падіння продажів і втрати вже укладених договорів.

Азербайджан анулював контракт з компанією Boeing на закупівлю десяти літаків Boeing 737 MAX-8.

Про це повідомило ЗАТ "Азербайджанські авіалінії" (AZAL), передає Oxu.az.

"Ми офіційно відмовилися від планів покупки літаків Boeing 737 MAX-8 з відомих причин, пов'язаних з безпекою даних літаків, і анулювали відповідний контракт", - заявили в AZAL.

У квітні 2017 року азербайджанська авіакомпанія Silk Way Airlines і Boeing підписали контракт на придбання 10 пасажирських літаків Boeing 737 MAX-8. Оператором даних літаків повинна була бути компанія AZAL. Загальна сума угоди становила близько одного мільярда доларів. Азербайджан в рамках контракту повинен був отримати літаки протягом трьох років.

AZAL на сьогоднішній день експлуатує такі літаки, як Boeing 787, Boeing 767, Boeing 757, а також літаки Airbus 340, Airbus 320, Airbus 319 і Embraer 190.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі