Британія домовилася про торгівлю після Brexit лише з 10% країнами-партнерами

Поділитися
Британія домовилася про торгівлю після Brexit лише з 10% країнами-партнерами Brexit призначено на 29 березня © depositphotos / donfiore1
Велика Британія підписала угоди, що гарантують безперервність торгівлі після Brexit, тільки з 7 з 69 країн-партнерів.

Велика Британія підписала угоди, які гарантують безперервність торгівлі після Brexit, тільки з сімома з 69 країн, з якими веде торгівлю в рамках домовленостей ЄС про вільну торгівлю. Про це повідомляє газета The Guardian. Після Brexit на Британію більше не поширюватимуться переваги, які отримують країни ЄС від угод про вільну торгівлю з 69 різними країнами. Таким чином, британський міністр міжнародної торгівлі Ліам Фокс намагається домовитися з цими країнами про безперервність торгівлі після Brexit.

Підписані угоди охоплюють лише 16 мільярдів фунтів стерлінгів від загального обсягу торгівлі з цими країнами - 117 мільярдів фунтів. Угоди про безперервність торгівлі поки не підписані з низкою великих торгових партнерів Великої Британії, в тому числі з Канадою, Японією, Південною Кореєю і Туреччиною. Джерела газети зазначають, що значний прогрес за цими угодами малоймовірний до крайнього терміну Brexit - 29 березня.

Джерело в міністерстві міжнародної торгівлі наголосило, що кращий спосіб забезпечити безперервність торгівлі з цими країнами - прийняти угоду про Brexit, оскільки в ній включено положення, яке гарантує Британії доступ до ринку ЄС та країн, з якими у Євросоюзу укладені угоди про вільну торгівлю.

На ЄС припадає близько половини товарообороту Великої Британії, і відсутність доступу до ринку ЄС та інших країн значно підвищить торгові мита у Британії.

У разі виходу Великої Британії з ЄС без угоди з Брюсселем, імпортні мита при торгівлі з іншими країнами для Сполученого Королівства визначатимуться правилами СОТ. Це передбачає вищі мита, ніж ті, які діють для Британії зараз.

До Brexit залишилося менше двох місяців - Велика Британія повинна вийти з ЄС в 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі