Британія оголосила максимальний рівень загрози для британських торговельних суден у Перській затоці

Поділитися
Британія оголосила максимальний рівень загрози для британських торговельних суден у Перській затоці Британське міністерство транспорту встановило код небезпеки для торговельних суден на рівні "три" © www.un.org.ua
Підвищення рівня загрози пов'язане із недружніми діями Ірану, чиї військові катери вранці 11 липня спробували зупинити британський танкер.

Велика Британія заявила про "максимальний рівень загрози" для всіх торговельних суден під британським прапором, які проходять через іранські територіальні води у Перській затоці, повідомляє у четвер, 11 липня, британський телеканал Sky News.

"Велика Британія підняла код безпеки суден під британським прапором, що проходять через іранські води у Перській затоці, до найвищого рівня", – сказано у повідомленні. Відповідне розпорядження віддало міністерство транспорту Великої Британії.

Код безпеки для танкерів та інших комерційних судів встановлений на рівні "три", що прирівнюється до "критичного". Торговельним суднам під прапором Британії рекомендується уникати іранських територіальних вод або вести себе як можна непомітніше під час їхнього проходження – при шляху через Ормузську протоку або в інших місцях вздовж іранського узбережжя. Крім того, британським торговельним судам рекомендується уважно спостерігати за поведінкою іранських військових та патрульних кораблів, які можуть спробувати "проявити агресію".

Вранці 11 липня п'ять військових катерів, які, ймовірно, належали військово-морським силам Ірану, спробували зупинити британський танкер Heritage в Ормузькій протоці. На допомогу танкеру підійшов фрегат ВМС Великобританії, який відігнав іранські катери. Інцидент зафіксував американський патрульний літак.

4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців затримали іранський супертанкер Grace 1. Влада заморської території Великобританії вважає, що танкер Grace 1 віз сиру нафту на нафтопереробний завод Баніяс в Сирії, що є порушенням санкцій, запроваджених ЄС і США. Санкції Євросоюзу і США, запроваджені у 2014 році, забороняють поставки нафти і нафтопродуктів режиму президента Башара Асада та придбання у нього нафти. Зокрема, дія санкцій розповсюджується і на компанію, якій належить сирійський НПЗ Баніяс.

В Ірані заявили, що британські морські піхотинці незаконно захопили іранський нафтовий танкер. У зв'язку з цим МЗС викликав посла Великобританії в Тегерані. Також Тегеран пригрозив захопити британський танкер у відповідь, якщо Лондон не поверне захоплений у Ірану танкер.

Іспанія заявила, що Гібралтар затримав Grace 1 після запиту США до Великобританії. За останні два місяці Вашингтон різко посилив санкції проти Тегерана з метою взагалі зупинити його експорт. Протистояння отримало військове вимірювання в останні тижні: Вашингтон звинувачує Іран у нападі на танкери у Перській затоці, а Іран збив американський безпілотник.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі