Франція слідом за Німеччиною закликала РФ звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі

Поділитися
Франція слідом за Німеччиною закликала РФ звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі © ВМС ЗС України / Facebook
В Парижі заявили про те, що прийняті РФ з весни заходи по перевірці кораблів впливають на морські перевезення та діяльність українських портів.

Міністерство закордонних справ Франції закликало Росію якомога швидше звільнити затриманих українських моряків і повернути захоплені кораблі, які російські прикордонники доставили в порт окупованоюї Керчі в анексованому Криму. У Парижі назвали ситуацію прямим наслідком анексії.

"Ми закликаємо Росію якомога швидше звільнити затриманих українських моряків і повернути захоплені кораблі. Вжиті Росією з весни 2018 року заходи по перевірці кораблів впливають на морські перевезення та діяльність українських портів. Ми закликаємо Росію поважати свободу руху в Керченській протоці і навігації у водах Азовського моря", - йдеться в заяві МЗС Франції.

Французькі дипломати стурбовані ситуацією в Керченській протоці.

"Ця ситуація є прямим наслідком анексії Росії Криму в березні 2014 року в порушення міжнародного права. Франція підтверджує свою прихильність підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми закликаємо Росію і Україну проявити максимальну стриманість і запобігти будь ескалацію", - додали дипломати.

Читайте також: У Меркель закликали Росію звільнити українських моряків і повернути кораблі

Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів. На наступний день Росія офіційно звинуватила Україну у порушенні правил мирного проходу в море.

Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада в 16:00 збереться на позачергове закрите засідання, де буде розглядати питання про введення воєнного стану в країні.

DT.UA публікувало текст статей Конституції України, які хочуть обмежити на час воєнного стану.

Поділитися
Дивіться спецтему: Атака РФ на Азові. Введення воєнного стану в Україні
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі