Guardian: Секс і релігія домінують у виборчій кампанії в Польщі

Поділитися
Guardian: Секс і релігія домінують у виборчій кампанії в Польщі © Human Rights Watch
Правляча партія спочатку в кампаніях використовувала антимусульманську риторику, потім антисемітську, тепер настала черга ЛГБТ-спільноти, кажуть активісти.

Кампанія перед виборами до Європейського парламенту в Польщі перетворилася в словесну війну за релігію, стать і мораль після того, як документ про сексуальне насильство з боку духовенства підняв питання про зв'язки уряду з Католицькою церквою і кампанією правлячої партії, спрямованої на подання захисників прав ЛГБТ-спільноти, як "загрози для дітей", пише кореспондент британської газети The Guardian.

Крістіан Девіс пише, що документ братів Секельских опублікували в мережі 20 мільйонів разів, що розпалило в Польщі дебати про могутню роль Церкви в політиці і регулярної ідентифікації гомосексуалізму з педофілією.

"В останній кампанії мусульманські мігранти становили велику загрозу. В інших випадках ворогом є євреї. Тепер наша черга", - сказав Петро Годзіш з організації Lambda, яка відстежує випадки ненависті до польської ЛГБТ-спільноти.

Журналіст The Guardian нагадує, що права лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів та загроза традиційним цінностям з'являються в кампанії з початку березня, коли мер Варшави Рафал Тшасковській представив низку зобов'язань щодо дотримання прав меншин та підтримки сексуального виховання молоді.

Девіс також згадує недавню промову Дональда Туска і Лешека Яджевського у Варшаві. Два дні потому поліція обшукала будинок активістки-феміністки у зв'язку з виготовленням зображень Божої Матері з райдужним ореолом.

The Guardian також підкреслює, що тісні зв'язки між "ПіС" і Церквою можуть мати негативні наслідки у зв'язку з опублікованим документом, який називається "Просто не кажи нікому". Пізніше деякі священики намагалися дистанціюватися від уряду. Предстоятель Польщі архієпископ Войцех Полак розкритикував священнослужителів, які відкрито підтримували кандидатів від "Піс".

Згідно із дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць у Європейському парламенті. Наразі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій, від ультралівих до ультраправих, але це число може зрости як мінімум до 33%.

Детальніше про майбутні вибори читайте у матеріаліDT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі