Росія буде домагатися припинення "дискримінації російськомовних" в Україні — Лавров

Поділитися
Росія буде домагатися припинення "дискримінації російськомовних" в Україні — Лавров За словами Лаврова, "внутрішній конфлікт в Україні" залишається серйозним дестабілізуючим фактором © МЗС Росії
Лавров знову заявив про необхідність "прямого діалогу" сторін.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запевняє, що Росія буде "жорстко добиватися припинення дискримінації російськомовних громадян України", повідомляє УНІАН.

Наголошується, що Росія також планує бути "посередником" у Тристоронній контактній групі по Донбасу.

"Звичайно, будемо жорстко добиватися припинення дискримінації російськомовних громадян України", - повідомив Лавров в рамках "урядової години" в Раді Федерації.

За його словами, "внутрішній конфлікт в Україні" залишається серйозним дестабілізуючим фактором.

"Подолати його можна лише через послідовне виконання Мінського комплексу заходів, схваленого Радою безпеки ООН. І це вимагає, звичайно ж, прямого діалогу сторін. Саме про це йдеться в прийнятому в Парижі 9 грудня підсумковому документі саміту нормандського формату. Готові і далі здійснювати посередницькі функції в рамках контактної групи", - повідомив Лавров.

Читайте також: Лавров заявив про "нові перешкоди" для обміну утримуваними особами

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не узгодили списки для обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", а також не домовилися про дату чергового перемир'я.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі