У США відклали розгляд "пекельних санкцій" проти Росії

Поділитися
У США відклали розгляд "пекельних санкцій" проти Росії Розгляд пакету санкцій може початися вже наступного тижня © depositphotos / doomu
Коли інформація про зміст законопроєкту потрапила в російську пресу, рубль впав до дворічного мінімуму.

Комітет у закордонних справах Конгресу США відклав розгляд додаткових санкцій проти Росії. Документ "Захист безпеки Америки від агресії Кремля" (DASKA) мали розглядати напередодні, але в цей день один із його авторів, сенатор-республіканець Ліндсі Грем, був зайнятий в іншому комітеті.

Голова комітету Джим Ріш запропонував повернутися до розгляду документа, який в американській пресі називають "санкційним пакетом із пекла", наступного тижня, але низка помічників сенаторів виступили проти, пишуть американські ЗМІ.

Вони запропонували перенести розгляд на наступний рік – найближчим часом Сенат призупинить роботу на різдвяні свята, і на DASKA просто може забракнути часу.

Законопроєкт розроблено сенаторами-республіканцями Ліндсі Гремом і Корі Гарднером спільно із сенаторами-демократами Бобом Менендесом і Беном Кардіном. У ньому, зокрема, міститься вимога до РФ звільнити полонених українських моряків. Втім, у вересні вони вже повернулися в Україну під час "великого обміну".

Документ закликає президента США публічно домагатися від керівництва Росії деокупації Криму, припинення підтримки проросійських бойовиків в Донбасі, Грузії і Молдові, і заборони "жорстокому режиму Башара Асада вчиняти військові злочини" у Сирії.

Він також вимагає, щоб голова держави "засудив і протидіяв" можливому втручанню Росії в американські вибори. Під санкції повинні потрапити фінінститути, класифіковані президентом США як такі, що підтримували втручання російського уряду у демократичні процедури в інших державах.

У DASKA також порушується тема нерозповсюдження хімічної зброї та "спроб Росії послабити міжнародні зусилля ООН і ОЗХО розслідувати випадки застосування хімзброї".

Автори ініціативи пропонують розширити санкції "Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій" (CAATSA): передбачено введення санкцій проти "політичних фігур, олігархів та інших осіб, які прямо або побічно сприяють незаконним і корупційним діям" російської влади.

Якщо законопроєкт ухвалять, обмежувальні заходи проти російських політиків і олігархів наберуть чинності за півроку після його прийняття.

Пропонується ввести заборону на операції із новим суверенним боргом РФ (випущеним Міністерством фінансів, Центробанком, Фондом національного добробуту або будь-яким іншим фінансовим інститутом від імені РФ) із періодом обігу понад 14 днів. Дія заборони повинна початися за 90 днів після набрання законом сили.

Також сенатори вважають за потрібне запровадити санкції, спрямовані на інвестиції у російські СПГ-проєкти за межами РФ. Під заборону потрапляють вкладення в проєкти вартістю від $ 1 млн (або від $ 5 млн сумарно протягом 12 місяців). Згадки про газпромівський проєкт "Північний потік-2" у цьому законопроєкті немає.

Крім того, автори законопроєкту включили санкції, пов'язані з "підтримкою освоєння нафтових ресурсів в Росії". Передбачається, що громадянам і компаніям США буде заборонено будь-яку участь в нафтових проєктах в Росії.

Законопроєкт також забороняє Вашингтону без схвалення Конгресу витрачати з бюджету гроші для виходу США з НАТО.

Як повідомлялося, Конгрес США включив до оборонного бюджету на наступний рік положення про введення санкцій проти газопроводу "Північний потік-2".

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про загрози, які несе реалізація проекту, читайте в матеріалі експертів Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайла Гончара, Оксани Іщук, Віталія Мартинюка та Ігоря Стукаленко "Нормандська перегазовка по-кремлівськи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі