Які фактори враховуються при моделюванні клімату — вчений - Світ - dt.ua

Які фактори враховуються при моделюванні клімату — вчений

22 травня, 10:14 Роздрукувати

Кліматичні моделі розраховуються за певними сценаріями на багато років вперед.

© Naked Science

При моделюванні клімату враховують дуже багато чинників. Зокрема взаємодію атмосфери з океаном, оцінюють стан шапок льоду — де є цей покрив, де немає, а також температуру, вологість та інші чинники, які є в моделях прогнозу погоди. Дуже важливо виявляти взаємозв'язки. Чому в Арктиці температура підвищується більше, ніж у нас? Бо там тануть пакові, тобто багаторічні льоди. Відкривається поверхня води, що набагато темніша за лід, і вона вбирає досить багато тепла. Це потрібно враховувати під час моделювання.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Світлана Краковська, вчений-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеоінституту, член Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (Intergovernmental Panelon Climate Change (IPCC). За її словами, кліматичні моделі розраховуються за певними сценаріями на багато років вперед.

"Глобальне потепління, викиди парникових газів — усе це безпосередньо пов'язане з економікою, з антропогенним впливом. Тут діють різні чинники. З одного боку — об'єктивні: людство вже не може обійтися без сучасних технологій, які кардинально змінили умови праці й забезпечують комфортні умови життя, без транспорту та інших досягнень науково-технічного прогресу, — зазначає вчений. — А суб'єктивний чинник призводить до збільшення видобутку вуглеводнів та блокування або відмови від альтернативних джерел енергії: бізнес захищає свої колосальні прибутки. На жаль, попри всі заяви про глобальне потепління та екологічні катастрофи, бізнес не має намірів відмовлятися від видобутку вуглеводнів, принаймні найближчим часом".

Детальніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >