У Мінфіні бояться за майбутнє реформи держбанків

22 серпня 16:57

Реформу особисто курує та просуває міністр фінансів Оксана Маркарова.

 

"Міністерство фінансів стурбоване ситуацією (конфліктом через відмови НБУ узгодити більшість із вже призначених урядом членів наглядової ради державного Ощадбанку) та сподівається, що вона не вплине на реалізацію реформи та становлення незалежних наглядових рад державних банків, вільних від політичного впливу" - таку інформацію у відповідь на свій запит отримало DT.UA від прес-служби МФУ.

"Надати подальші коментарі по суті, - йдеться у відповіді, - зможемо після отримання рішення НБУ з відповідною аргументацією відмови у погодженні 5 членів наглядової ради". Поки ж у Мінфіні ознайомлені тільки із вмістом публічного повідомлення НБУ від 16.08.2019, а також заявою у відповідь наглядової ради Ощадбанку.

При цьому у відомстві зазначають, що "ця реформа вже пройшла етапи: від ідеї – концепції стратегії реформування державного банківського сектора – закону, до прозорого конкурсного відбору нових наглядових рад" (міністр фінансів Оксана Маркарова особисто її курує і просуває).

У коментарі також зазначається, що вслід за компаніями з підбору персоналу, фінальну оцінку кандидатів напрацьовувала комісія, до складу якої увійшли представники від ВР, президента і Кабміну. "Конкурс відбувся у повній відповідності з вимогами законодавства та з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, зокрема Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC, - констатується в повідомленні значне число стейк-холдерів процесу, - Спільне рішення комісії та експертів щодо кандидатів на посади незалежних членів НР Ощадбанку було затверджено Кабінетом міністрів України".

Читайте також: НБУ не погодив кандидатуру голови наглядової ради Укрексімбанку

Подробиці того, що відбувається читайте в матеріалі Юрія Сколотяного "Реформена перезаморозка" в "Дзеркало тижня. Україна".