У Moody's Analytics прогнозують рецесію у разі відсутності угоди між Китаєм і США

02 квiтня 21:30

Провідні аналітики вважають, що торгова війна наддержав впритул наблизила рецесію світової економіки.

 

Взаємини США і Китаю з великою ймовірністю можуть вплинути на світову економіку. Більш того, якщо США і Китай не досягнуть торгової угоди протягом трьох місяців, заявив CNBC старший економіст Moody's Analytics Марк Занді, то світова економіка "з високою вірогідністю" впаде в рецесію.

"Ділові настрої в усьому світі надзвичайно крихкі", - сказав економіст. За його словами, недавнє опитування, проведене Moody's, показало, що довіра серед компаній була найслабшою з моменту закінчення фінансової кризи десять років тому, повідомляє діловий портал Капітал.

"Бізнес дійсно на межі, і я думаю, що це через цю торгову війну. І якщо вона не буде припинена в найближчі два-три місяці, я думаю, що глобальна рецесія дуже ймовірна", - заявив Занді.

Якщо переговори між США і Китаєм зірвуться і закінчаться без торгової угоди, це може ще більше нашкодити діловим настроям і підштовхнути компанії до скорочення найму. Коли це станеться, безробіття збільшиться і споживачі втратять віру в економіку, пояснив Занді.

"Різниця між зростаючою економікою і рецесією полягає у вірі - вірі в те, що з економікою все буде в порядку. І якщо ви втратите віру, ніякі центральні банки не повернуть це. Це рецесія", - підкреслив Занді.

Як відомо, восьмий раунд торговельних переговорів щодо усунення торговельних суперечностей пройшов в Пекіні 28-29 березня.

Учасники переговорів у ході консультацій обговорили деталі тексту двосторонньої угоди і домоглися нового прогресу. Переговори на високому рівні продовжаться на цьому тижні у Вашингтоні.

Ще один ризик, з яким стикається світова економіка, - це можливість виходу Великобританії з Європейського союзу без угоди. Занді сказав, що його "дуже суб'єктивне припущення полягає в тому, що ймовірність "жорсткого" Brexit висока: економіст оцінює її як один до трьох.

"У разі Brexit без правочину, звичайно, економіка Великобританії і економіка ЄС будуть в рецесії, і я думаю, що інша частина світової економіки буде недалека від цього", - зазначив він.

Активність на фабриках в більшій частині Європи і Азії ослабла, оскільки торговельна війна між США і Китаєм і уповільнення попиту торкнулися виробництва в багатьох країнах. Серія індексів в основному показала зниження або уповільнення виробничої активності по всьому світу, передає Reuters.

Раніше повідомлялося, що Трамп заявив про прогрес у відносинах між США і Китаєм. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі обидва лідери погодилися на перемир'я в своїй торговій війні. Торгова війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.