Богдан вважає віче проти капітуляції проплаченим

06 жовтня 20:43

Заява голови ОП Зеленського обурила учасників акції, і вони зажадали його відставки.

 

Керівник Офісу президента Андрій Богдан дав зрозуміти, що вважає масові протестні акції, що відбулися в Києві та інших містах України в неділю, 6 жовтня, організованими за гроші. На своїй сторінці у Facebook він опублікував скріншоти з Telegram-каналу з пропозицією оплати участі у віче "Ні капітуляції!". При цьому назву каналу було заретушовано.

"Скоро хтось дуже переляканий усе вкрадене роздасть народу", -написав Богдан. При цьому в реченні з восьми слів голова ОП зробив пунктуаційну помилку, вставивши в нього непотрібну кому.

Учасники акції протесту під будівлею Офісу президента визнали пост Богдана образливим і почали вимагати його відставки.

"Богдана – у відставку!", - скандували вони.

За підрахунками поліції, у протестних акціях в Києві в неділю, 6 жовтня, взяли участь близько 10 тисяч k.ltq. Громадяни провели віче "Ні капітуляції" на Майдані Незалежності, а також пройшлися ходою до Офісу президента і Верховної Ради.

Учасники акції "Ні капітуляції" висловили свою рішучу незгоду з так званою "формулою Штайнмайера". Вони нагадали президенту Володимиру Зеленському про неприпустимість здачі національних інтересів і вимагали не відводити українські війська із зайнятих позицій, щоб не наражати на небезпеку жителів прифронтових населених пунктів, не проводити виборів в ОРДЛО в умовах окупації і не надавати "особливого статусу" жодному регіону України.

Акції, аналогічні київській, відбулися в більшості обласних центрів, а також у Маріуполі, Нікополі, Краматорську, Бердянську, Кривому Розі й інших українських містах.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 6 жовтня у столиці відбулось багатотисячне віче "Ні капітуляції!". Проти проти "Формули Штайнмаєра" виступили ряд обласних і міських рад.

Проти реалізації цієї формули виступила партія "Європейська солідарність". "Голос" і "Батьківщина" зажадали від Зеленського пояснень про зміст домовленостей з державою-агресором. Позитивно сприйняли новину лише в проросійській "Опозиційній платформі – За життя".

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору" і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".