Пристайко спрогнозував терміни чергового обміну утримуваними особами з РФ

14 вересня 00:51

Україна і Росія погоджують списки для обміну в форматі "всіх на всіх", заявив глава МЗС.

 

Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко повідомив, що Україна продовжує консультації з Росією щодо обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх". За словами голови МЗС, Київ розраховує на звільнення українських в'язнів Кремля "найближчим часом". Міністр уточнив, що в зараз триває робота над узгодженням списків для обміну.

"Ця паралельна робота проходить для звільнення "всіх на всіх". Це завжди складний процес. Тому що "всіх на всіх" передбачає, що ми знаємо списки, ми погоджуємося на ці списки... Спеціальні групи людей працюють, щоб узгодити і зрушити з місця цей дуже складний..., ментально несправедливий процес. Але ми плануємо звільнити найближчим часом наших хлопців", - заявив Пристайко в ефірі телеканалу "Інтер" увечері в п'ятницю, 13 вересня.

Цього ж дня президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна готує списки для чергового обміну. Пізніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що списки українських політв'язнів, яких тримають у РФ і окупованому Криму, вже передані російській стороні. Зазначимо, що Денісова вже передавала російському омбудсмену ТЬетяні Москальковій список зі 150 осіб, 35 з яких були звільнені в рамках омбена.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков не виключив можливість нового обміну утримуваними особами між Україною і Росією. За його словами, це вимагає "копіткої і розтягнутої в часі роботи".

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".