Сьогодні Рада спробує ухвалити законопроект про реформу прокуратури: онлайн

19 вересня 09:55

Серед інших, у порядку денному парламента законопроект про скасування "поправок Лозового" та проект закону "Про Бюро фінансових розслідувань".

 

Сьогодні Верховна Рада планує ухвалити у другому читанні президентський законопроект №1032 про реформу прокуратури, який передбачає ліквідацію Головної військової прокуратури. Окрім того, згідно з документом, Генпрокуратуру мають перейменувати в Офіс генерального прокурора, а всі прокурори мають пройти переатестацію.

Також депутати спробують включити до порядку денного проект закону №2143"Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ"". Документом пропонується 8 грудня 2019 року провести позачергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради.

Серед іншого, депутати планують розглянути законопроект №1208 "Про Бюро фінансових розслідувань", а також блок економічних законопроектів та законопроект про перезавантаження влади.

Окрім того, в другому читанні Рада може ухвалити президентський законопроект, який скасує так звані "поправки Лозового" у Кримінальному процесуальному кодексі, а також дасть право НАБУ та ДБР самостійно прослуховувати народних депутатів. Також серед законопроектів, які сьогодні мають розглянути в другому читанні "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів".

Читайте також: Рада розблокувала роботу Антикорупційного суду

Нагадаємо, 18 вересня Рада не змогла проголосувати за постанову про скасування законопроєкту про імпічмент голови держави, поданого президентом Володимиром Зеленським, який був прийнятий на тлі скандалу відразу в першому та другому читанні попри заперечення низки депутатів. Скасування результатів голосування у другому читанні підтримав 101 депутат. Водночас майже вся фракція "Слуги народу" натиснула кнопку "утриматись".