У Порошенка немає процесуального статусу в справі про держзраду — ДБР

23 травня 16:36

Мова йде про справу, яку ДБР відкрило за заявою Портнова.

 

У колишнього глави держави Петра Порошенка немає процесуального статусу у справі про можливу державну зраду, яку Державне бюро розслідувань відкрило за заявою колишнього заступника глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова, повідомив директор ДБР Роман Труба.

"В рамках розслідування виробництва за можливу держзраду Порошенка при введенні воєнного стану у Порошенка немає процесуального статусу", - повідомив Труба в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, ДБР відкрило справу, яка стосується можливої державної зради і дій, спрямованих на захоплення державної влади, з боку Порошенка та іншого керівництва України в кінці 2018 року, коли РФ захопила українські кораблі разом з екіпажами.

В опублікованому тексті судового позову йдеться про можливі протиправні і сплановані дії Петра Порошенка та інших осіб щодо переходу групою кораблів ВМС України через Чорне море і Керченську протоку, в результаті якого захопили та обстріляли 24 українських моряка.

Раніше екс-заступник глави АП часів Януковича Портнов заявив, що кримінального переслідування можуть зазнати голови парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту" Артур Герасимов та Максим Бурбак, голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, колишній заступник глави АП Олексій Філатов, який вів судову реформу, а також інші посадові особи.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених і кораблі.

Після затвердження дати розгляду справи Росія відмовилася приймати участь в слуханнях за позовом України.

Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".