Археологи знайшли в Єгипті фортецю віком 2600 років

15 травня 16:45

Фортеця виявилася однією з найдавніших, відомих на даний момент.

 

Археологи виявили в Північному Синаї руїни стародавньої фортеці. За словами міністра у справах старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, фортеця виявилася однією з найдавніших, її вік оцінюється в 2600 років, повідомляє N+1.

Фортеця датується періодом з 664 за 610 роки до нашої ери. В ході робіт дослідникам вдалося виявити північно-східну вежу і залишки південно-східної. Крім того, археологи також знайшли залишки південної стіни, довжина якої становила близько 85 метрів. Вазірі зазначив, що вона була побудована на місці іншого, незавершеного, замку.

За словами голови експедиції Хішама Хусейна, всього в фортеці налічувалося 16 веж, а ширина споруди складала 11 метрів. Крім того, при розкопках були знайдені кімнати, що призначалися для солдатів, які охороняли фортецю.

Фортеця була призначена для захисту східних кордонів Єгипту і була майже зруйнована в ході численних атак. Дослідники відзначають, що стародавні фортеці будувалися не так, як більш пізні. Для них була характерна різна висота стін, яка могла варіюватися від семи до 17 метрів.

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.