Індія запустила місячну міжпланетну станцію "Чандраян-2"

22 липня 13:02

Посадка станції на супутник Землі відбудеться на початку вересня.

 

Індія успішно запустила ракету-носій з місячною міжпланетною станцією "Чандраян-2". Як повідомляє "Медуза", ракета стартувала з космодрому на острові Шріхарікота. Спочатку запуск був запланований на 15 липня, але його перенесли через 56 хвилин до старту через технічні проблеми.

"Чандраян-2" подолає 384 тисячі кілометрів і досягне Місяця більш ніж через п'ять тижнів. 640-тонна ракета доставить на Місяць космічний апарат, що складається з трьох частин: це орбітальна станція, спускний апарат і 27-кілограмовий шестиколісний ровер з приладами для аналізу грунту.

За розрахунками Індійської організації космічних досліджень, апарат досягне Місяця 6-7 вересня. Він здійснить посадку на маловивченому південному полюсі супутника Землі. Станція займеться пошуком води і мінералів, а також буде дослідити поштовхи під поверхнею Місяця. Орбітальний апарат протягом року буде фотографувати поверхню Місяця і аналізувати її тонку атмосферу. Місяцехід на сонячних батареях, як очікується, за 14 днів подолає до півкілометра і відправить на Землю отримані дані та зображення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Китайську станцію "Чан'е-4" запустили 8 грудня, вона здійснила посадку в кратері Кишеня 3 січня у 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув луноход "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.