Люди почали їсти рослинну їжу ще 120 тисяч років тому

18 травня 12:08

Вчені вивчили вогнища, на яких люди палеоліту готували їжу.

 

Вчені з Кембріджського університету проаналізували вогнища, на яких давні люди готували їжу у часовому проміжку між 120 і 65 тисячами років тому, і знайшли в них сліди крохмаловмісної тканини рослинного походження. Як повідомляє "Популярная механика", це свідчить про те, що рослинна їжа регулярно була присутня в раціоні людей того часу.

Вогнища були знайдені на палеонтологічних стоянках в гирлі річки Клезис на півдні Африки. Досі вчені припускали, що основу раціону людей того часу складали молюски та риба. Тепер же дослідники виявили фрагменти крохмаловмісної тканини рослинного походження.

Це, на їхню думку, свідчить про те, що люди постійно вживали рослинну їжу ще з ранніх рівнів, тобто 120 тисяч років тому. Крім того, вчені пов'язують з цим дублювання людських генів, відповідальних за перетравлення крохмалю, - вони стали важливі для виживання.

"Це захоплююче. За генетичним та антропологічними даними раніше можна було думати, що ранні люди їли крахмаловмісну їжу, але це ще не досліджувалося", - заявила провідний автор дослідження Синтія Ларбі.

Раніше дослідники дізналися, що ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали завоювати їх . Історики проводили розкопки поселення ацтеків і дружніх їм племен, що знаходиться на схід від Мехіко. У ньому вчені виявили рештки 15 іспанців, а також їхніх союзників - 45 кубинців африканського й індійського походження, жінок, дітей і 350 інших осіб, включаючи майя, що погодилися на співпрацю з конкістадорами. Усього вчені нарахували близько 550 осіб.