Вчені виявили предка сучасних пінгвінів

10 грудня 18:06

Птиця мешкала на Землі 62-60 мільйонів років тому.

 

Палеонтологи виявили на острові Чагос, який розташовується в 650 кілометрах на південний схід від Нової Зеландії, останки предка сучасних пінгвінів. Як повідомляє "Популярная механика", птах мешкав у цьому регіоні приблизно 62-60 мільйонів років тому.

Наголошується, що в той час клімат на Землі був теплішим, Антарктида ще не замерзла, а Чагос оточував теплий океан. На даний момент середня температура на острові влітку становить 14 градусів тепла. Пінгвіни, які жили тоді на островах, уже не вміли літати, але добре плавали.

Дослідники назвали птаха Kupoupou stilwelli. На мові мориори, корінних жителів архіпелагу Чагос, kupoupou означає "птах, що пірнає". Зріст птиці досягав приблизно метра, а анатомічно вона була схожа на сучасних пінгвінів. Ровесників купопу дослідники знаходили і раніше, але у всіх них були серйозні відмінності від сучасних птахів.

За словами вчених, знахідка свідчить про те, що пінгвіни та інші птахи швидко еволюціонували на початку палеогену, займаючи екологічні ніші, які залишилися порожніми після вимирання великих плазунів в кінці крейдяного періоду.

Ймовірно, предки пінгвінів відокремилися від своїх родичів, альбатросів і буревісників, ще в кінці крейдяного періоду, але стверджувати це з упевненістю зараз не можна, це стане ясним у випадку виявлення ранніх предків пингвіноподібних, що жили в крейдяному періоді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.