Вчений вказав на зв'язок між новими вірусами і кліматичними змінами

24 сiчня 21:18

Поява нових вірулентних збудників - закономірна відповідь природи на антропогенний прес.

 

Мікроорганізми мають колосальні здібностями до адаптації і мінливості. І на чимало факторів, зокрема, антропогенних і кліматичних, реагують появою нових видів. У тому числі – вірусів-збудників небезпечних хвороб. Не виключено, що саме ці фактори могли призвести до появи коронавіруса 2019-nСoV.

"Світ вірусів і мікробів дуже стародавній... Перші мікроби виникли 3,5 мільярда років тому. Вони заселяють всі ніші біосфери. Еукаріотичні організми з'явилися на світ лише 1,4 мільярда років тому. А історія людства налічує максимум 200 тисяч років", - розповів відомий український мікробіолог і вірусолог, академік Володимир Широбоков в інтерв'ю DT.UA.

Він підкреслив, що віруси дуже чутливі до будь-яких змін і мають дивовижну здатність до "перевтілення".

"У порівнянні з мікробами людина пройшов абсолютно мізерний шлях розвитку. А ми замахнулися на знищення мікробів. При тому що вони маюють колосальнк здатність до адаптації і мінливості. У відповідь на діяльність людини - а це і використання антибіотиків і хіміотерапевтичних препаратів, і техногенне забруднення навколишнього середовища тощо, - світ мікробів чинить великий опір. Поява нових вірулентних збудників - закономірна відповідь природи на антропогенний прес", - додав експерт.

На думку академіка Широбокова, людство має виробити модель "співдружності" з мікроорганізмами.

"Тому що у відповідь на спроби знищення мікроорганізми демонструють свою високу оборонну, а часом і наступальну здатність", - пояснив науковець.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією лише для КНР.

Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. овий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.

У Китаї вже зафіксовано понад 830 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 25 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 4000 осіб.

Про поодинокі випадки захворювання також повідомляли влада Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню, В'єтнаму, США, Сінгапуру, Саудівської Аравії та Непалу. В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин у місті Ухань, що стало епіцентром спалаху захворювання, а також у містах Ечжоу і Хуангань.

Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".