Британія внесла тризуб до антитерористичного посібника, Україна вимагає вибачень

19 сiчня 17:03

До переліку "екстремістських організацій" потрапили і знані екологічні на кшталт Greenpeace.

 

Британська поліція підготувала посібник щодо символіки екстремістських організацій, він поширюється контртерористичним підрозділом серед лікарів та вчителів, повідомляє The Guardian із посиланням на наявний у розпорядженні редакцій посібник.

Попри те, що до нього потрапила символіка терористичних та екстремістських угруповань, серед них траплялася й символіка правозахисних чи екологічних організацій. До переліку також потрапив елемент державного гербу України – тризуб, та символіка полку "Азов".

Так, у 24-сторінковий перелік організацій, що становлять потенційну терористичну загрозу, потрапили Greenpeace, Extinction Rebellion та Sea Shepherd (екологічні організації, що борються зі змінами клімату та забрудненням планети), а також Stop the Badger Cull, активісти якої виступають проти приспання борсуків для боротьби з поширенням бичачого туберкульозу.

Ці екологічні організації згадуються поруч із такими праворадикальними угрупованнями, як Combat 18, National Front та National Action, заборонені у Сполученому королівстві через вчинення насильницьких дій, пише "Громадське".

Поліція в коментарі виданню заявила, що документ не має на меті зобразити ці екологічні організації як екстремістські, а лише скерований на те, щоб люди краще знали символіку окремих угруповань.

"Ми точно не говоримо лише про законні протести чи законні дії активістів по всій країні", - наголосив старший національний координатор контртерористичного підрозділу поліції Дін Гейдон.

Однак пояснення британських правоохоронців не задовольнили ані екоактивістів, ані українських дипломатів.

"Розміщення Trident/Тризуба, конституційного національного символу та герба України, у посібнику з екстремізму не викликає сумнівів. Немає жодних прийнятних пояснень. Ми вимагаємо видалити тризуб з посібника та офіційно вибачитися", - наголошує Посольство України у Великій Британії.

Довідка ZN.UA
Золотий тризуб є основним елементом Малого герба України – офіційного герба держави. Він є одним з трьох державних символів Україні, нарівні з прапором і гімном. Малий герб України затверджений Верховною Радою 19 лютого 1992 року. За часів Київської Русі тризуб використовувався Рюриковичами як власний родовий знак, Володимир Великий використовував його як знак Княжої Держави.

"Міряння екоактивістів та терористичних організацій одним лекалом не допоможе побороти тероризм… Як ми можемо взагалі розповідати дітям про шкоду від надзвичайного кліматичного стану – і водночас натякати, що ті, хто намагається його спинити, є екстремістами?", - зазначив виконавчий директор британського офісу Greenpeace Джон Сойвен.

Раніше в інтерв'ю DT.UA історик, політолог і дослідник радикалізму В'ячеслав Ліхачов розповів, що під час Революції Гідності відбулося переосмислення гасел українського радикального націоналізму в ліберальному ключі.

"Визнання спадкування руху в боротьбі за українську незалежність, до речі, не означає автоматичної ідеалізації: прийняття можливе й без героїзації. Мені здається, поштовх до створення західного типу ліберальної толерантної української культурної громадянської нації був найсильнішим трендом, заданим на Майдані. Цей процес необоротний насправді. І я думаю, що зрештою він розчинить у собі всю радикальну історію", - наголошував Ліхачов.

Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "В'ячеслав Ліхачов. Що робити з контрреволюцією ненависті?"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".