Прокуратура потайки готує угоду з Павловським – батько Гандзюк

05 серпня 16:44

Наприкінці липня справу проти Павловського скерували до суду.

 

Генеральна прокуратура потайки готує посереднику Ігорю Павловському угоду зі слідством, повідомив батько вбитої громадської активістки, радниці мера Херсона Катерини Гандзюк Віктор.

Раніше на таку угоду пішли четверо виконавців і їх ватажок. Вони визнали провину й дали викривальні свідчення. Зокрема, завдяки цьому вбивці Гандзюк отримали набагато більш м'яке покарання, ніж українським законодавством передбачено за умисне вбивство.

"Тишком-нишком. Генпрокуратура продовжує розвалювати справу про вбивство Каті. Сьогодні подав до Херсонського міського суду заяву про дотримання моїх прав як потерпілого у справі Павловского. Є інформація, що прокуратура збирається затвердити угоду з Собакою без моєї згоди. І провести суд по ньому тишком-нишком", - пише Віктор Гандзюк у своєму Facebook.

Водночас батьку вбитої активістки і його адвокату імовірну угоду не показують та інформацію по Павловському не надають. Так, лише у суді Віктор Гандзюк дізнався, що справу передали в Приморський суд Одеси за клопотанням Верховного Суду.

"Що ж, сподіваюсь, що в Приморському суді судді не будуть ховатися від потерпілих і втиху затверджувати якісь угоди", - резюмував він.

Нагадаємо, за версією слідства під час організації вбивства активістки Ігор Павловський грав роль посередника. Помічник депутата Миколи Паламарчука (колишній "Блок Петра Порошенка") передавав гроші від замовників ватажку виконавців Сергію Торбіну, з його будинку двоє виконавців намагалися втекти з України, але були затримані на автовокзалі, на "наради" з виконавцями до Павловського приїздив і організатор вбивства Олексій Левін.

29 липня активісти спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" оприлюднили світлини Ігоря Павловського на футбольному матчі. Під час утримання в СІЗО у Павловського нібито були проблеми зі здоров'ям. Адвокати навіть просили обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки "підозрюваний тяжко хворий і потребує термінового лікування".

Нагадаємо, 6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки вбивцям громадської активістки, радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Ватажок та члени групи отримали від 3 до 6,5 років за ґратами. Перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину.

Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера (виключений з "Батьківщини"), нині звільнених голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євген Рищука ("Блок Петра Порошенка").

24 квітня прокуратура вручила Мангеру нову підозру– він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Замість ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) йому інкримінували ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Ще одного підозрюваного - організатора вбивства Катерини Гандзюк – раніше судимого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москал", СБУ оголосила в розшук після того, як він втік з України. Нині "Москал" переховується від слідства в Домініканській Республіці.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти). Докладніше про справу читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".