Сенцов спалив свою табірну робу

13 вересня 00:48

Колишній в'язень Кремля назвав арештантське вбрання "найненависнішої річчю на Землі".

 

Український режисер Олег Сенцов демонстративно спалив табірну робу, яку носив у російський колонії. Арештантську уніформу колишній в'язень Кремля назвав "найненависнішої річчю на Землі".

"Символ Росії, гори у пеклі!", - сказав експолітв'язень, підносячи сірника до тюремного одягу, облитого горючою рідиною.

Свідки спалення роби говорили слова підтримки Сенцову і скандували "Слава Україні!". За словами режисера, він відчуває полегшення.

"Він здається вільним за визначенням. І ніби ніяке обмеження волі не зробить його іншим", - сказала журналістка і керівниця проекту "Небесна гвардія" Анастасія Береза, яка передала DT.UA цей відеозапис ввечері в четвер, 12 вересня.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.

7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".