Мей таємно обговорила повторний референдум щодо Brexit — Telegraph

06 травня 13:40

Даунінг-стріт заперечує факт проведення наради з цього приводу.

 

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей провела таємне обговорення можливих шляхів проведення повторного референдуму щодо Brexit. Про це повідомляє газета The Daily Telegraph з посиланням на джерела в уряді.

На нараді обговорювалися сценарії дій уряду, якщо депутати змусять його провести голосування щодо можливості нового референдуму в Палаті громад.

Представники опозиційної Лейбористської партії вважають, що якщо їм не вдасться домовитися з правлячою Консервативною партією, і доопрацьований план виходу Сполученого Королівства з ЄС знову не отримає підтримки парламенту, багато депутати наполягатимуть на тому, що долю Brexit має знову вирішувати народ.

Джерела газети підкреслили, що всенародне голосування - це крайня міра, до якої доведеться вдатися, якщо не вдасться досягти підтримки найбільшої опозиційної партії, а Палата громад проголосує за проведення повторного референдуму.

У такому випадку в бюлетені можуть з'явитися три опції: Brexit з угодою з Брюсселем, Brexit без договору і повна відмова від виходу з Євросоюзу.

Даунінг-стріт заперечує факт проведення наради з цього приводу, зазначає The Telegraph.

Раніше Мей закликала опозицію погодитися на угоду щодо Brexit на тлі поганих результатів на місцевих виборах у Великій Британії. Консервативна партія Мей втратила більше тисячі місць в англійських місцевих радах, а лейбористи, які прагнули зміцнити свої позиції, отримавши сотні мандатів, натомість втратили 81.

Протягом кількох останніх тижнів представники обох партій вели переговори щодо угоди, оскільки угода уряду меншості Мей вже тричі зазнала поразки в парламенті.

11 квітня Лондон і Брюссель погодили відтермінування Brexit до 31 жовтня. Проте лідерам ЄС доведеться зібратися ще в червні, тому що ситуація з Brexit "повинна перебувати під контролем". Рішення надати Британії піврічне відтермінування викликало критику з боку деяких членів Європарламенту, які побоюються, що участь Великої Британії у виборах у Європейський парламент у кінці травня призведе до хаосу і лише збільшить кількість євроскептиків вже серед нових депутатів.

Якщо британська угода про вихід з ЄС отримає схвалення Палати громад до липня, знову обрані від Британії члени Європарламенту вже не приступлять до виконання своїх обов'язків.

Детальніше про процес виходу Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Ще трохи Брекзиту" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".