Міністр МВС Естонії заявив про необхідність скасувати безвіз з Україною

11 вересня 21:45

Варто зауважити, що наміри міністра рішучим чином розкритикували його ж колеги в уряді Естонії.

 

Голова Консервативної партії Естонії і міністр внутрішніх справ країни в уряді Юрі Ратаса, Март Хельме, вимагав з'ясувати можливість скасування безвізового режиму з Україною 11 вересня повідомляє "Європейська правда" з посиланням на естонське видання ERR.

Хельме обіцяє надати парламенту відповідні ініціативи із їхнім обґрунтуванням вже цієї осені та аргументує свої рішення тим, що Україна із безвізовим режимом з Європейським союзом нібито є "троянським конем".

"Троянським конем зокрема і для Росії, тому що ті, хто приїжджають сюди, не стільки українці, а росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто хомо-совєтікуси. Це міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися", – заявив міністр, додавши, що Естонія, звичайно, не зможе повністю перекрити міграцію, але вона повинна вирішувати, кого, на який термін і на яких умовах пускати у межі країни.

Варто зауважити, що наміри міністра рішучим чином розкритикували його ж колеги в уряді – так, міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що скасування безвізового режиму з Україною, по-перше, неможливе, по-друге, явно не на користь Естонії.

"Одностороння відміна короткострокового безвізового режиму для громадян України з боку Естонії нерозумна і юридично неможлива", – зазначив він.

Заступник голови комісії у закордонних справах Рійгікогу Марко Міхкельсон звинуватив Хельме у неприпустимих ініціативи та виразах, заявивши, що це вплив нового прем'єр-міністр країни Юрі Ратаса, який "розвертає естонський політичний курс".

"Навіть Путін не називав Україну троянським конем для Європи. Тепер це зробив член уряду Естонії. Від системи безвізових відносин Естонія завжди більше виграє, ніж втрачає. Україна не є проблемою незаконної імміграції. Не будемо забувати, що Україна і за нас бореться проти російської агресії. За останні 24 години на фронті було поранено шість українських солдатів", – нагадав Міхкельсон.

За два роки дії безвізу з країнами ЄС за кордоном побували три мільйони українців. Українці здійснили 42,6 млн поїздок в країни ЄС. 9,2 млн наших громадян перетнули кордон з біометричними паспортами, з них майже три мільйони українців направлялися без віз. Про це інформує урядовий портал.

За даними уряду, найбільше українців їхали в Польщу, Угорщину, Румунію і Словаччину. Ще один мільйон громадян скористалися авіаційним сполученням.

За другий рік безвізових поїздок зафіксовано 2,35 млн поїздок по безвізу. Це в 4,2 рази більше, ніж за перший рік. При цьому згідно з даними опитування компанії Research & Branding Group, більше половини українців ніколи не були за кордоном. На момент початку дії безвізового режиму (у червні 2017 року) за кордоном ніколи не було 69%, в лютому поточного року – 65%.

За даними опитування, основними цілями закордонних поїздок 48% українців є туристичні поїздки (15%), поїздки в гості до родичів і друзів (9%), на роботу/заробітки (9%) і у робочі відрядження (4%).