Шотландія має намір провести новий референдум про незалежність до 2021 року

24 квiтня 18:58

На першому референдумі 55% шотландців проголосували проти незалежності від Британії, у той же час 62% - виступили проти Brexit.

 

Уряд Шотландії найближчим часом представить законопроект про проведення до 2021 року нового референдуму про незалежність регіону від Великої Британії. Про це оголосила перший міністр уряду Нікола Стерджен у середу, 24 квітня, виступаючи перед депутатами парламенту в Единбурзі, передає DW.

Вона пояснила, що, якщо Британія виходить з ЄС, "вибір між Brexit і майбутнім Шотландії як незалежної європейської нації" має бути зроблено до завершення терміну повноважень регіонального парламенту в травні 2021 року.

Для проведення нового референдуму про незалежність Шотландії необхідно отримати схвалення уряду в Лондоні, який вважає, що наразі таке голосування проводити не варто, зазначає Associated Press.

Більшість шотландців висловилися проти Brexit.

На першому референдумі про незалежність Шотландії в 2014 році 55% мешканців проголосували проти неї. У той же час, 23 червня 2016 року під час референдуму про вихід Великої Британії з ЄС 62% шотландців висловилися за подальше членство в блоці. Після цього Стерджен знову заговорила про можливий вихід країни із Сполученого Королівства.

У березні 2017 року парламент Шотландії підтримав проведення нового референдуму про незалежність від Великої Британії. Проте пізніше Стерджен тимчасово відмовилася від підготовки другого плебісциту, заявивши, що це питання необхідно вирішити після того, як стане зрозуміло, на яких умовах відбуватиметься Brexit.

В ніч на 11 квітня ЄС і Велика Британія узгодили "гнучкий" план чергового відтермінування Brexit до 31 жовтня. Проте лідерам доведеться зібратися ще в червні, тому що ситуація з Brexit має залишатися під пильним контролем.

Рішення надати Британії піврічне відтермінування викликало критику з боку деяких членів Європарламенту, які побоюються, що участь Великої Британії у виборах у Європейський парламент у наступному місяці призведе до хаосу і лише збільшить кількість євроскептиків вже серед нових депутатів Європарламенту. Якщо угода про вихід з ЄС отримає схвалення Палати громад до липня, будь-які знову обрані від Британії члени Європарламенту вже не приступлять до виконання своїх обов'язків.

Детальніше про процес виходу Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Ще трохи Брекзиту" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".