США виходять з ядерного договору з Росією

02 серпня 09:08

Процес був запущений після того, як Росія відмовилася знищити нові ракети, які, за словами НАТО, порушують умови договору.

 

Сполучені Штати в п'ятницю, 2 серпня, офіційно виходять з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), який ознаменував собою завершення "холодної війни", повідомляє "Європейська правда".

Президент Дональд Трамп висловив надію, що країнам вдасться укласти нову угоду, яка прийде на зміну історичному договорому.

"Росія хотіла б щось зробити в плані ядерної угоди, і мене це влаштовує. Вони хочуть щось зробити, і я теж", – сказав Трамп, відповідаючи у четвер на запитання кореспондента "Голосу Америки".

ДРСМД 1987 року підписали лідер СРСР Михаїл Горбачов та президент США Рональд Рейган. Документ забороняв обом ядерним наддержавам володіти наземними ракетами радіусом дії від 500 до 5000 км. Фактично підписання цього договору вивело світ зі стану "холодної війни".

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Сполучені Штати вимагали від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує угоду. У відповідь Росія офіційно припинила дію ДРСМД.

Німеччина закликала США і Росію продовжити ДРСМД заради загальної безпеки.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте у статті Олексія Іжака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".