Засудженого за корупцію екс-президента Бразилії відпустили з в'язниці

09 листопада 07:04

На волі він буде перебувати до остаточного розгляду апеляцій по цій справі, а потім буде ухвалено остаточне рішення

 

Колишній глава держави Бразилія - президент Луїс Інасіо Лула да Сілва 8 листопада, в п'ятницю, вийшов зі стін в'язниці, де відбував покарання за корупцію та відмивання коштів.

Він пробув в ув'язненні півтора року, хоча засуджений був на значно триваліший термін. Про це повідомляє ZIK з посиланням на France24.

74-річний екс-глава держави вийшов з офісу поліції міста Курітіба на півдні Бразилії, після півтора років тюремного ув'язнення. Відразу після цього на виході політика оточив натовп прихильників.

Звільнення колишнього президента відбулося у зв'язку з рішенням Верховного суду, яким скасовується зобов'язання засуджених перебувати під вартою до остаточного розгляду апеляцій у справі. Тобто, це означає, що при негативному рішенні, колишній президент знову повернеться до в'язниці.

Крім цього, згідно з рішенням суду, на свободу планують випустити ще кілька десятків засуджених у справах про корупцію.

Колишнього главу Бразилії засудили до 12 років в'язниці за звинуваченням у корупції та відмиванні грошей. Однак згодом Верховний суд скоротив термін ув'язнення до 8 років і 10 місяців.

Корупційна складова в Бразилії дуже сильна. Колишнього президента Бразилії Мішеля Темера заарештували у справі про корупцію, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело.

Видання Globo пише, що Темер проходить у кількох справах. Одна з них стосується отримання хабарів від портових операторів. Передбачається, що він видав указ на користь логістичної компанії Rodrimar, що працює в найбільшому порту Латинської Америки Сантус.

Йому двічі намагалися пред'явити звинувачення в корупції, але Національний конгрес відмовлявся схвалити їх. Після того, як Темер склав повноваження, згода конгресу більше не потрібна.

Мішел Темер став президентом Бразилії в 2016 році після зняття з посади глави держави Ділми Русеф, яку звинуватили в маніпуляціях з федеральним бюджетом. Її попередник Луїс Лула да Сілва в 2017 році був засуджений за звинуваченням у відмиванні грошей.