Рада скасувала переведення годинників

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Верховна Рада підтримала проект постанови №8330 «Про зміну порядку обчислення часу на території України», ініційований народним депутатом Олегом Надошею (фракція Партії регіонів).

За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів. Профільний парламентський комітет підтримав прийняття даного проекту постанови.

Зокрема Верховна Рада України постановила "установити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години".

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин у своєму виступі заявив, що витрати бюджету при відмові від переходу на зимовий час складуть 300 млн грн.

Проект постанови «Про зміну порядку обчислення часу на території України» було зареєстровано у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року під номером 8330 - практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий і літній час оголосила Росія.

У пояснювальній записці депутат О.Надоша об
ґрунтовує необхідність прийняття документу негативним впливом переведення часу на психологічний і фізичний стан людини. «У періоди переведення годинників - навесні і восени кількість звернень до лікарів зазвичай зростає. Зміну біоритмів хворі люди відчувають набагато більше, ніж здорові, у них спостерігаються патологічні реакції. Переведення годинника для одних - це загострення хвороб, а для інших - просто дискомфорт. У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначний зсув часу - це пряме і грубе порушення біологічного годинника. Як наслідок - підвищена чутливість і емоційність, стомлюваність, порушення сну та загострення хронічних захворювань», - пояснює депутат.

О.Надоша уточнює, що розробив відповідний законопроект на підставі численних звернень громадян України про відмову від практики переведення годинників на зимовий і літній час і з метою запобігти негативному впливу на здоров'я громадян внаслідок переведення годинника на годину вперед і на годину назад.

Нагадаємо, літній час було запроваджено в СРСР у 1981 році.

Зараз Україна перебуває в часовому поясі UTC+2 - у т.зв. Східноєвропейському часі (Афіни, Бухарест, Вільнюс, Київ, Кишинів, Рига, Софія, Таллінн, Гельсінкі, Єгипет, Ізраїль, Ліван, Лівія, Туреччина, ПАР (Bravo).

UTC - всесвітній координований час, який було введено замість часу за Гринвічем (GMT).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі