Новини
Головне за день
Політика
Економіка
Україна
Світ
Останні новини
Технології
Культура
Спорт
Новини компаній
Спецтеми
Статті
ВЛАДА
Внутрішня політика
Міжнародна політика
Право
ГРОШІ
Макрорівень
Фінанси
Промисловість
Енергоринок
Бізнес
Приватизація
Економіка регіонів
Сільське господарство
Соціальний захист
Закордонна економіка
Конфлікт інтересів
Економічна безпека
ЛЮДИНА
Персоналії
Освіта
Здоров'я
Наука
Технології
Церква
Культура
Соціум
Історія
Сімейне коло
Туризм
Власність
АРХІВ
АВТОРИ
Мультимедіа
ZN-Календар
Фото і відео
Інтерв'ю
Спецпроекти
Випуск №48
14 грудня-20 грудня
Підтримати ZN.ua
Log in
UA
/
RU
Шукати у
за датою
-
у новинах
за автором
у статтях
у фото й відео
в інтерв’ю
Справа Шеремета
Пожежа в центрі Одеси
Саміт Нормандської четвірки
Імпічмент Трампа
Тема дня
Об’єднаймо наші зусилля
Випуск № 35
25 вересня-2 жовтня
Швидкий перегляд номера
Влада
Гроші
Людина
Архів номерів
Влада
ЛИТВА. Лицар без страху і докори
В очах росіян Литва — "яструб" із "яструбів" серед держав — членів Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу. Адже ця країна не просто декларує свою підтримку Україні в ЄС і НАТО, ОБСЄ та ООН. Вільнюс постійно каже про посилення санкцій проти Росії та закликає до політичної ізоляції Кремля: агресор має понести суворе покарання за анексію Криму та війну в Донбасі.
25.09 22:04
Автор:
Володимир Кравченко
Міжнародна політика
Читайте нас у соцмережах
"Лупайте сю скалу!"
Припинити це, по суті, інвестування в економіку окупаційної території можна було в будь-який момент. Потрібна була тільки політична воля президента, щоб сказати "ні" всім бенефіціарам цієї "офшорки". Від колишнього заступника голови АП Косюка, олігархів Ахметова, Фірташа та інших ділків зі схемами з ПДВ і сірим експортом різного калібру — до дрібних контрабандистів та аферистів, що промишляють між українським і російським КПП. Але її не було. Не тільки в президента. Лідери меджлісу пішли ва-банк теж тільки тепер.
25.09 22:04
Автор:
Валентина Самар
Внутрішня політика
МАЛЬТА. У фарватері політики ЄС
Мальта, займаючи в Середземному морі стратегічне положення між Європою й Магрибом, — одна з небагатьох країн Європейського Союзу, що не залежать від Росії ні в енергетиці, ні в торгівлі, ні в інвестиціях. Це дає Валлетті свободу на російському напрямку політики Євросоюзу та звужує можливості Кремля для тиску на мальтійський уряд.
25.09 22:03
Автор:
Володимир Кравченко
Міжнародна політика
Берлін сказав: "на вибори!"
Цього тижня в Берліні мені під час зустрічей у Бундестазі довелось стати свідком розробки в надрах партії Меркель документу, який у майбутньому, як кажуть його автори, може претендувати на щось типу стратегії щодо України. Зізнаюсь: було дуже приємно почути, що хоч хтось намагається подумати про Україну стратегічно, а не в режимі гасіння пожежі. Головна ідея цього документу (наразі він у статусі non-paper) полягає в тому, що після підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Німеччина має розділити політичну й економічну відповідальність за Україну.
25.09 22:02
Автор:
Альона Гетьманчук
Міжнародна політика
Тихий землетрус
Не хочеться вірити, що питання про мораторій на продаж сільгоспземель так і не піднімуть у парламенті. У такому випадку з 1 січня 2016 р. через непідготовленість ринку, тотальну бідність населення, недоступність правової допомоги українці ввійдуть в епоху шаленого земельного переділу. Це буде злочин, відповідальність за який мало хто готовий взяти на себе.
25.09 22:02
Автор:
Юлiя Самаєва
Внутрішня політика
Вибори в Греції: від радикалізму до реалізму
Друга поспіль перемога СІРІЗА на парламентських виборах завершує 40-літню традицію, коли при владі в Греції домінували консерватори з "Нової демократії" (одержала на виборах 28,10% та 75 депутатських місць) і соціалісти ПАСОК (їхній результат на цих виборах — 6,28%). Ще одна унікальна обставина — повна зміна орієнтирів партії менш ніж за рік.
25.09 22:01
Автор:
Олексій Коваль
Міжнародна політика
Торпедоносці. Держслужба: порядок б'є клас або клас підриває порядок?
Щоб уточнити позиції й наміри вищих державних керівників, які загралися з вогнем і безвідповідально кидають слова в топку суспільної думки, DT.UA звернулося за коментарями до глави Національного агентства з питань державної служби Костянтина ВАЩЕНКА — модератора підготовки законопроекту, поданого до ВР від імені прем'єр-міністра. А також до представника президента в Кабінеті міністрів Олександра ДАНИЛЮКА, різкий виступ якого на засіданні й став поштовхом для рішення президента відкликати закон про держслужбу.
25.09 22:01
Автор:
Інна Ведернікова
Внутрішня політика
Мультикультуралізм — рецепт від фобій чи їх джерело?
Наплив сирійських біженців у Європу загострив так звану кризу мультикультуралізму. Проблеми в стосунках у низці європейських країн між їхніми титульними націями та іммігрантськими громадами проявилися не сьогодні, і проявилися не тільки мирними демонстраціями протесту (причому по обидва боки), а й спалахами насильства, відвертими погромами (це вже частіше з боку іммігрантів, які вважають себе дискримінованими національними меншинами).
25.09 22:00
Автор:
Олександр Майборода
Міжнародна політика
Юрій Касьянов: "Час волонтерських організацій закінчився"
Останні півтора року ім'я Юрія Касьянова постійно було на слуху й асоціювалося з волонтерським рухом "Армія SOS". Тоді, коли рядові волонтери дедалі частіше потерпали від емоційного вигоряння, а їхні лідери грузли у відомчих скандалах і міжусобицях, Юрію Касьянов зміг створити навколо свого імені "тефлоновий ефект". Причому спеціально цим не займаючись — більшу частину часу він проводив на фронті, а не в медіапросторі.
25.09 22:00
Автори
Олег Покальчук,
Алла Котляр
Внутрішня політика
Незалежної судової влади нові реформатори не прагнуть
Сьогодні майже кожен упевнений, що найгірша ситуація у судах (найнижчий рівень довіри — до судів і суддів), що там зібралися всі корупціонери і відверті негідники. І при кожній зміні влади за останні 20 років кожна політична сила намагається "вирішити" судові проблеми. Для тих, хто працює в цій системі, очевидно, — всі зміни, які переживали суди за останні роки, продиктовані лише одним — бажанням влади перекроїти судову систему під кожного нового господаря країни.
25.09 00:00
Автор:
Володимир Колесниченко
Право
Гроші
Фріланс: "підібрати" чи "обібрати"?
За найскромнішими оцінками, щорічні темпи зростання числа фрілансерів з України на світовому ринку — від 10 до 25%. Судячи з усього, і це не межа. Річ не тільки у складній економічній ситуації в країні.
25.09 00:00
Автор:
Надія Гоцуєнко
Бізнес
Буксуємо на загазованому узбіччі, або Чому країна відмовляється від "чистого" автотранспорту?
Що ж до пересічних українців, то для них електрокари поки що залишаються гарною мрією: наприклад, Нісан Ліф, названий найпопулярнішим автомобілем 2012 р., коштує 25—30 тис. євро. Залишається сподіватися, що після прийняття нових законів він та інші електромобілі подешевшають, як мінімум, на 40%.
25.09 00:00
Автор:
Наталя Вареник
Бізнес
Життя без зарплат. Державні дорожні організації знищуються державними ж органами
Після падіння режиму Януковича минуло півтора року, проте система відносин між замовником та виконавцем робіт із ремонту доріг анітрохи не змінилася.
25.09 00:00
Автор:
Роман Якель
Бізнес
ПостФРС-ний озноб
ПостФРС-ний озноб
25.09 00:00
Автори
Олена Злобіна,
Оксана Куренна
Закордонна економіка
Доля валюти
Зовсім недавно, 2 вересня, гривні виповнилося 19 років. Дату зустріли мовчки: прив'язана від самого народження до долара США, українська валюта встигла подешевшати за цей час у 12,4 разу — з 1,761 грн/дол. до 21,80. Причому майже 70% цього падіння припали на останні півтора року.
25.09 00:00
Автор:
Сергій Кораблін
Макрорівень
Багато галасу з ТЦУ
За два роки існування система контролю трансфертного ціноутворення, покликана пильно стежити за угодами із зв'язаними особами і низькоподатковими юрисдикціями, так і не запрацювала.
25.09 00:00
Автор:
Юлiя Самаєва
Фінанси
Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень
Важливою передумовою консолідації державних фінансів України є створення умов для підвищення якості й відкритості бюджетного процесу та забезпечення ефективності бюджетних рішень.
25.09 00:00
Автор:
Інна Луніна
Фінанси
Як убезпечити УРП від корупції та застосувати як дієвий механізм залучення інвестицій
На жаль, нині видобуток вуглеводнів в Україні стрімко зменшується. Якщо це стане тенденцією, доведеться вкладати втричі-вп'ятеро більше тільки у відновлення сталого видобутку вуглеводнів. Сьогодні питання у тому, наскільки у вітчизняному видобутку газу і нафти застосовуються сучасні технології? І в який спосіб держава контролює цей процес, а також скільки заробляє на видобутку, і скільки заробляють видобувні компанії, як вітчизняні (державні і приватні), так й іноземні.
25.09 00:00
Автор:
Алла Єрьоменко
Енергоринок
Людина
Нобелівський Лауреат Роалд Хоффман: "Молоді науковці виїдуть з України, але повернуться"
Роалд Хоффман — єдиний серед живих Нобелівських лауреатів, які народилися в Україні. Уродженець міста Золочева, що на Львівщині, днями вдруге відвідав рідну землю, (вперше побував з приватною поїздкою у 2006 році), взяв участь у роботі Міжнародного наукового конгресу "Сучасні напрямки у хімії, біології, фармації і біотехнології", який відбувався в Національному університеті "Львівська політехніка" за участю науковців з України, Польщі, Німеччини, Швейцарії, Іраку та Росії.
01.10 16:22
Автори
Роман Якель,
Василь Худицький
Наука
ГогольFest і контекст: погляд піаніста
Нинішнього року ГогольFest вражає масштабами (проект розгорнувся на території ВДНГ) і щільністю програми: навіть завсідники не в змозі охопити всі заходи. Яскравим стартом фесту став арт-проект "Мистецтво війни", робота над яким об'єднала режисера Влада Троїцького та музиканта Олексія Ботвінова. Відомий піаніст розповів DT.UA про свою співпрацю з Троїцьким, поділився думкою щодо фестивальних пріоритетів в Україні, розповів також про власний досвід створення з нуля фестивалю Odessa Classics.
25.09 00:00
Автор:
Катерина Константинова
Культура
Art-Kyiv Contemporary-2015: діалог із сучасністю
У "Мистецькому Арсеналі" відбувається ювілейний 10-йArt-Kyiv Contemporary. Цей проект як індикатор домінантних тенденцій і тем у сучасному мистецтві вражає розмахом: 20 тис. кв. м виставкових площ і понад 200 художників.
25.09 00:00
Автор:
Леся Ільєнко
Культура
"Культура" в горлі
Доля української "Культури" навіває тривогу. Тим, хто дивиться телеканал (хай це й не "частка" "Інтера"). І тим, хто бажає йому якісного оновлення. На поточному етапі, у броунівському русі створення "Суспільного ТБ", канал очікує невизначеність. Це — в кращому разі. У гіршому — його плавне розмивання в ефірі або навіть знищення.
25.09 00:00
Автор:
Олег Вергеліс
Культура
Анатолій Кочерга: "У Європу мене не випускала Москва"
Уславлений бас нашого часу Анатолій Іванович Кочерга не виступає на сцені Національної опери України, але він, як і раніше, громадянин України і громадянин світу. Під час недавнього приїзду до Києва Анатолій Іванович розповів в інтерв'ю DT.UA про своє минуле й сьогодення, висловив жаль у зв'язку з відсутністю в столиці України давно вкрай потрібного нового концертного залу.
25.09 00:00
Автор:
Ольга Кізлова
Культура
Відлуння України
Україна — це відлуння. Відлуння Європи, яка відбивається в її скам'янілостях і яку Європа приймає за діалог. Відлуння москалів, від яких ми постійно відхрещуємося. Відлуння НАТО, що кострубато обсипається в болісне реформування армії. Відлуння Майдану, зрештою. Майдану, який загрожував узурпаторам долею Чаушеску, але в результаті заплатив сотнею життів за комфортну втечу узурпатора й паразитичне існування його спадкоємців.
25.09 00:00
Автор:
Олег Покальчук
Соціум
Перегляд вироків незаконно засуджених: законодавчі ініціативи
В Україні відбувають покарання 1 516 осіб, засуджених на довічне ув'язнення. Серед них, на жаль, чимало тих, хто опинився у в'язниці за спірним обвинуваченням. Така ж ситуація і з іншими в'язнями, що відбувають покарання строком від 5 до 15 років, кримінальні справи проти яких було сфабриковано на підставі вибитих з підозрюваних зізнань у скоєнні тяжкого злочину або ж сумнівних доказів.
25.09 00:00
Автор:
Леся Шутко
Соціум
Кінець культури
Існує довкола людини реальність, дана їй у спонтанних порядках світу (замисел щодо людини), і модель світу, побудована самою людиною, представлена нав'язаними порядками (замисел людини).
25.09 00:00
Автор:
Валентин Ткач
Соціум
Олена Степова: "Коли я впала, мене підхопили тисячі рук"
"Знаєте за що я вдячна війні?! Дурні, а може й страшні слова, не знаю. Але я вдячна за можливість побачити Людей, показати Людей, за відкриття Людини в Людині. Решта минеться". Це уривок із розповіді луганської письменниці, блогера, громадської активістки Олени Степової. Звісно, це псевдонім. Донедавна Олена жила на окупованій Луганщині, в маленькому прикордонному містечку Свердловськ (не плутати з російським Свердловськом). Саме там почала писати оповідання, які згодом ввійшли до збірки "Все буде Україна, Або історії з зони АТО".
25.09 00:00
Автор:
Оксана Онищенко
Персоналії
Боділ Бовнер: "Питання освіти дуже заполітизовані"
Вже не перший місяць громадськість, експерти, депутати ламають списи над проектом закону про освіту. Про те, як розвивається освіта у Швеції, DT.UA розпитувало експертку україно-шведського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" Боділ Бовнер. Вона — старший радник у Шведській асоціації місцевих влад та регіонів. До того 20 років працювала у шведському Міністерства освіти.
25.09 00:00
Автор:
Оксана Онищенко
Освіта
На яку помилку держава не має права
Безсумнівно, всі ми помиляємося. Але помилка мандрівника подовжить йому шлях, помилка хірурга може коштувати життя пацієнтові, а помилка державного діяча—керівника може коштувати життя чи здоров'я мільйонам людей.
25.09 00:00
Автор:
Борис Пухлик
Здоров’я
Не так страшне безгрошів'я…
Наука в Україні переживає зараз тяжкі часи. Через аномально низьке фінансування йдеться просто про її виживання, і саме цей чинник насамперед впадає в очі.
25.09 00:00
Автор:
Олег Заславський
Наука
Влада
Влада
Внутрішня політика
Олег Покальчук
Алла Котляр
Юрій Касьянов: "Час волонтерських організацій закінчився"
Інна Ведернікова
Торпедоносці. Держслужба: порядок б'є клас або клас підриває порядок?
Юлiя Самаєва
Тихий землетрус
Валентина Самар
"Лупайте сю скалу!"
Міжнародна політика
Олександр Майборода
Мультикультуралізм — рецепт від фобій чи їх джерело?
Олексій Коваль
Вибори в Греції: від радикалізму до реалізму
Альона Гетьманчук
Берлін сказав: "на вибори!"
Володимир Кравченко
МАЛЬТА. У фарватері політики ЄС
Володимир Кравченко
ЛИТВА. Лицар без страху і докори
Право
Володимир Колесниченко
Незалежної судової влади нові реформатори не прагнуть
Гроші
Гроші
Бізнес
Наталя Вареник
Буксуємо на загазованому узбіччі, або Чому країна відмовляється від "чистого" автотранспорту?
Роман Якель
Життя без зарплат. Державні дорожні організації знищуються державними ж органами
Надія Гоцуєнко
Фріланс: "підібрати" чи "обібрати"?
Енергоринок
Алла Єрьоменко
Як убезпечити УРП від корупції та застосувати як дієвий механізм залучення інвестицій
Закордонна економіка
Олена Злобіна
Оксана Куренна
ПостФРС-ний озноб
Макрорівень
Сергій Кораблін
Доля валюти
Фінанси
Юлiя Самаєва
Багато галасу з ТЦУ
Інна Луніна
Прості процедурні зміни для ефективних бюджетних рішень
Людина
Людина
Здоров’я
Борис Пухлик
На яку помилку держава не має права
Культура
Катерина Константинова
ГогольFest і контекст: погляд піаніста
Ольга Кізлова
Анатолій Кочерга: "У Європу мене не випускала Москва"
Леся Ільєнко
Art-Kyiv Contemporary-2015: діалог із сучасністю
Олег Вергеліс
"Культура" в горлі
Наука
Олег Заславський
Не так страшне безгрошів'я…
Роман Якель
Василь Худицький
Нобелівський Лауреат Роалд Хоффман: "Молоді науковці виїдуть з України, але повернуться"
Освіта
Оксана Онищенко
Боділ Бовнер: "Питання освіти дуже заполітизовані"
Персоналії
Оксана Онищенко
Олена Степова: "Коли я впала, мене підхопили тисячі рук"
Соціум
Валентин Ткач
Кінець культури
Олег Покальчук
Відлуння України
Леся Шутко
Перегляд вироків незаконно засуджених: законодавчі ініціативи
Переглянути попередній номер
Архів номерів
Переглянути наступний номер
×
За нами немає олігархів.
Ми існуємо за рахунок реклами.
Вимкніть AdBlock